shiuz__750 x 100 px_1

Szkolenie pt. „Uprawa ziół w aspektach gospodarczych i zdrowotnych”

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 31 maja – 2 czerwca 2017 r. organizuje szkolenie pt. „Uprawa ziół w aspektach gospodarczych i zdrowotnych”. Jest to kontynuacja zainicjowanego w ubiegłym roku tematu dotyczącego wykorzystania ziół w gospodarstwie domowym zarówno w aspekcie praktycznym, jak i ekonomicznym.

Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w ośrodkach doradztwa rolniczego oraz w Centrum Doradztwa Rolniczego. Do udziału w szkoleniu zaproszone są w szczególności osoby odpowiedzialne za wiejskie gospodarstwa domowe.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników szkolenia z efektami gospodarczymi uprawy ziół w gospodarstwie rolnym, sprzedaży ziół w sklepie stacjonarnym i internetowym, a także z właściwościami zdrowotnymi ziół. Poprzez uczestnictwo w warsztatach dotyczących rozpoznawania ziół, tworzenia mieszanek ziołowych, zaparzanie herbat, tworzenie zielnika oraz wytwarzania mydeł uczestnicy nabędą wiedzę na temat odpowiedniego użytkowania roślin stosowanych m.in. w ziołolecznictwie, które mogą zostać wykorzystane w bieżącej pracy w gospodarstwie wiejskim.

W pierwszym dniu szkolenia odbędą się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez właścicielkę sklepu Ziołowo, dla której rośliny lecznicze oraz dążenie do spokojnego, naturalnego życia jest sposobem na realizację pasji. W drugim dniu będzie miał miejsce wyjazd studyjny do Gospodarstwa Ekologicznego, gdzie uprawia się zioła w rodzinnym gospodarstwie towarowym, położonym na terenie typowo rolniczym Wyżyny Miechowskiej, działające nieprzerwanie na polskim rynku od 1995 roku, specjalizującego się w ekologicznej produkcji zielarskiej oraz do Zagrody Edukacyjnej „Pszczółki” – Gospodarstwa ekologiczno-agroturystycznego zlokalizowanego w gminie Pałecznica w Niezwojowicach o łącznej powierzchni 4 ha, promującego aktywny styl życia i rozwijającego nawyki zdrowego odżywiania. W trzecim dniu odbędzie się wykład wygłoszony przez przedstawiciela Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego nt. zastosowania ziół w leczeniu wraz z demonstracją preparatów ziołoleczniczych.

Doradców zainteresowanych udziałem w niniejszym szkoleniu, prosimy o przesłanie wypełnionych Kart zgłoszenia uczestnictwa w terminie do 29 maja 2017 roku. Kartę zgłoszenia oraz informację o uczestniku (w załączniku) prosimy przesłać mailem (skan) na adres: m.szaszkiewicz@cdr.gov.pl , pod nr fax: 12 424 05 05 lub pocztą tradycyjną na adres CDR O/Kraków. Uczestnicy na zakończenie otrzymają Zaświadczenia o uczestniczeniu w szkoleniu.

Szkolenie odbędzie się w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, ul. Meiselsa 1. Rozpoczęcie szkolenia w dniu 31 maja o godz. 10.30. Zakończenie w dniu 2 czerwca o godz. 12.30. Koszt uczestnictwa wynosi 335,00 zł od osoby i obejmuje koszty noclegów, wyżywienia i serwisu kawowego w trakcie trwania szkolenia.


Osoby do kontaktu:

• w sprawach merytorycznych szkolenia:
Karolina Boba - Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 12 424 05 21;
e-mail: k.boba@cdr.gov.pl
• w sprawach organizacji i rekrutacji:
Maria Szaszkiewicz - Zespół Metodyki, Doskonalenia Zawodowego i Kontroli Doradztwa Rolniczego, tel. 12 424 05 54;
e-mail: m.szaszkiewicz@cdr.gov.pl


W załączeniu:

- Harmonogram szkolenia
- Karta zgłoszenia uczestnictwaZapraszamy!

images

 

 


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

images
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: doradztwa; ziół; rolniczego; gospodarstwie; szkolenia; szkolenie; gospodarstwa; zgłoszenia; aspektach; gospodarczych; centrum; uczestnictwa; prosimy; życia; „uprawa; odbędzie; sprawach; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »