Szkolenia rolników z Podkarpacia

Grupa rolników z województwa podkarpackiego wzięła dzisiaj udział w szkoleniu dotyczącym nowych zasad ubiegania się o dopłaty bezpośrednie oraz funduszy z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Rolnicy spotkali się także z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z rolnikami

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z rolnikami

Marek Sawicki zachęcał ich do aktywnego ubiegania się o unijne środki podkreślając, że to może ostatnia tak hojna unijna perspektywa finansowa. – Musimy pozbyć się naszego charakterystycznego polskiego indywidualizmu i zacząć starać się o unijne fundusze grupowe.  Apeluję, żeby nie iść drogą zarządów spółdzielni mleczarskich, których członkami wielu z Was na pewno jest. Od roku przekonuje ich do podjęcia działań, których celem będzie stworzenie wspólnych platform sprzedażowych. Tylko to  pomoże im w ubieganiu się o zagraniczne rynki zbytu oraz w konkurencji z sieciami handlowymi, na które tak bardzo narzekają. Jak na razie efektów brak, ale będziemy nadal próbować- mówił Marek Sawicki.

Rolnicy zostali poinformowani o  podpisanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawie, która umożliwi sprzedaż przetworzonych produktów żywnościowych w gospodarstwie rolnika.  – Nie dajcie sobie wmówić, że rząd w ten sposób dociska śrubę podatkową. Przy przychodzie rzędu 50 tysięcy miesięcznie, ze sprzedaży takich produktów, rolnik zapłaci tysiąc złotych podatku. A jeżeli chodzi o obowiązki względem fiskusa wystarczy prosta rejestracja tych transakcji w zeszycie. – przekonywał minister Sawicki.

Galeria zdjęć:

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Szkolenia rolnikow z Podkarpacia 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; ; rolnictwa; szkolenia; minister; ubiegania; których; unijne; rolników; umożliwi; która; sprzedaż; ustawie; ; produkt&;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »