shiuz__750 x 100 px_1

Święto konia arabskiego w Janowie Podlaskim

W Janowie Podlaskim odbywa się od piątku XXXVIII Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Jest to ważny punkt corocznego Święta Konia Arabskiego. Jego najważniejszym akcentem będzie jednak rozpoczynająca się o godzinie 17-ej prestiżowa aukcja Pride of Poland. Tradycja aukcji w Janowie Podlaskim sięga 1970 roku.

Do Janowa zjechały tłumy gości. W tym roku po raz pierwszy technicznym operatorem Święta Konia Arabskiego są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Po zerwaniu umowy na organizację wydarzenia przez dotychczasowego operatora pojawiły się obawy, że Święto Konia Arabskiego może się w tym roku nie odbyć. Agencja Nieruchomości Rolnych, która nadzoruje państwowe stadniny błyskawicznie podpisała jednak umowę z Międzynarodowymi Tagami Poznańskimi.  Zdecydowały możliwości organizacyjne partnera oraz doświadczenie zdobyte przy realizacji kolejnych edycji Cavaliady (Cykl międzynarodowych imprez jeździeckich odbywający się w krytych halach w największych miastach Polski) - wspomina dr Waldemar Humięcki prezes Agencji Nieruchomości Rolnych.
 
Przygotowania do wydarzenia z ramienia Agencji nadzorował wiceprezes Karol Tylenda. Podczas systematycznie zwoływanych przed wydarzeniem konferencji prasowych zapewniał, że wszystko idzie zgodnie z przyjętym harmonogramem i nie ma powodów do obaw. Rozmach imprezy i jej dobra organizacja, co podkreślają zgodnie goście, dziennikarze i kupcy najdobitniej wskazują, że prezes Tylenda wiedział co mówi.

Janów Podlaski słynny jest przede wszystkim z rekordowych aukcji koni arabskich. W ubiegłym roku za klacz Pepita nabywca z Szwajcarii zapłacił 1,4 mln EURO. Takie rekordowe wyniki za sprzedaż pojedynczego konia nie padają jednak każdego roku. Mamy nadzieję, że wynik tegorocznej aukcji będzie oscylował wokół średniej z lat ubiegłych, a więc osiągnie poziom 2 mln EURO mówi Karol Tylenda. Wadium w wysokości 2 tys EURO uprawniające do licytacji wpłaciło kilkudziesięciu potencjalnych kupców. Na aukcję Pride of Poland wystawionych zostało 31 koni pochodzących ze stadnin państwowych w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz kilku stadnin prywatnych. Aukcja Pride of Poland rozpoczyna się o godzinie 17-ej. Jej wyniki poznamy około 19-ej. Na kilka godzin przed aukcją w Janowie Podlaskim emocje rosną.

image gallery?uuid=e05ea6a3 c0d9 4973 afe6 0352b2513ca3&groupId=24201&t=147135374

 


Źródło
Agencja Nieruchomości Rolnych
http://www.anr.gov.pl

125ml milk

image gallery?uuid=e05ea6a3 c0d9 4973 afe6 0352b2513ca3&groupId=24201&t=147135374
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: janowie; arabskiego; aukcji; jednak; Święto; nieruchomości; podlaskim; prezes; agencji; będzie; aukcja; podlaskim; poland; stadnin; wydarzenia; godzinie; zgodnie; Święta; wyniki;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »