Susza w uprawach rolnych

susza3Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach opublikował kolejne opracowanie wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski oraz upraw: zbóż ozimych i jarych, kukurydzy na ziarno i kiszonkę, rzepaku i rzepiku, ziemniaka, buraka cukrowego, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, krzewów i drzew owocowych, truskawek oraz roślin bobowatych.

Szczegóły są dostępne na stronie serwisu Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej pod adresem: http://www.susza.iung.pulawy.pl/glowna/.

W aktualnie opracowanym czwartym okresie raportowania tj. od 21 kwietnia do 20 czerwca 2018 roku, IUNiG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski wśród wszystkich monitorowanych upraw. W związku z tym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, zaapelował o jak najszybsze powoływanie komisji szacujących starty spowodowane suszą. Sporządzone przez komisje protokoły będą stanowiły podstawę do udzielenia pomocy rolnikom, którzy ponieśli straty spowodowane przez tę klęskę, są więc niezbędne do ubiegania się o takie wsparcia.

Aktualnie ARiMR w związku ze szkodami spowodowanymi przez suszę udziela pomocy w formie dopłat do kredytów klęskowych - przejdź.

Źródło: ARiMR

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

susza3
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: uprawach; wszystkich; rolnych; związku; spowodowane; rolniczej; pomocy; polski; podstawę; stanowiły; będą; protokoły; komisje; sporządzone; suszą.; starty; komisji; szacujących; powoływanie; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »