Spotkanie z rolnikami amerykańskiej organizacji Iowa Farm Bureau

W dniu 29 czerwca 2017 r. w siedzibie Agencji Rynku Rolnego odbyło się spotkanie delegacji rolników z organizacji Iowa Farm Bureau z przedstawicielami ARR. Podczas spotkania omówione zostały zadania i funkcjonowanie Agencji Rynku Rolnego oraz charakterystyka polskiego sektora i eksportu rolno-spożywczego na tle światowym i unijnym. Goście byli zainteresowani różnymi aspektami systemu wsparcia sektora rolno-spożywczego i kierunkami rozwoju polskiego rolnictwa, a także perspektywami rozwoju współpracy z USA.  

Iowa Farm Bureau to największa organizacja rolnicza w stanie Iowa licząca ponad 88 000 gospodarstw. Ponad 97% gospodarstw w Iowa to gospodarstwa rodzinne uprawiające głównie kukurydzę i soję. W produkcji owoców na jednego mieszkańca stan Iowa zajmuje drugie miejsce na rynku rolnym w USA. 

img 1 iowa farm

img 2 iowa farm

img 3 iowa farm

 

Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

img 1 iowa farm
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: bureau; spotkanie; rolnego; organizacji; rolno-spożywczego; sektora; polskiego; rozwoju; agencji; amerykańskiej; rolnikami; gospodarstwa; uprawiające; gospodarstw; rodzinne; licząca; największa; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »