Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych

Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych Minister Stanisław Kalemba wraz z członkami Kierownictwa resortu spotkał się 19 lipca z przedstawicielami środowiska rolniczego. Gośćmi Ministra byli reprezentanci organizacji rolniczych, samorządu rolniczego oraz organizacji zrzeszających przetwórców. W spotkaniu uczestniczyli także szefowie agencji rolniczych i inspekcji oraz dyrektorzy departamentów merytorycznych. Podczas spotkania omówiono wiele tematów. Najważniejsze z nich to:

- wyniki kompromisu politycznego między Radą, Parlamentem Europejskim i Komisją w sprawie reformy WPR przyjętego w dniach 24 – 26 czerwca 2013 r.,

- gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa,

- sytuacja na poszczególnych rynkach rolnych,

- projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020,

- bezpieczeństwo żywności - realizacja Programu „Zero tolerancji”.

Minister przedstawił aktualną sytuację w rolnictwie oraz wyniki kompromisu w zakresie reformy WPR na lata 2014 – 2020. Odniósł się również do decyzji Parlamentu RP o odrzuceniu rządowego projektu zmian w ustawie o ochronie zwierząt, w którym przewidziano ubój zwierząt wg szczególnych metod wymaganych przez obrzędy religijne.

Członkowie Kierownictwa omówili projekt PROW na lata 2014 – 2020, a w szczególności mechanizmy finansowania planowanych działań z funduszy unijnych w powiązaniu z polityką spójności oraz problemy związane z bezpieczeństwem żywnościowym.

W trakcie dyskusji przedstawiciele środowiska rolniczego podziękowali ministrowi Kalembie za podjęte działania w celu umożliwienia wykonywania uboju rytualnego, przekazali swoje opinie odnośnie przewidywanych mechanizmów nowej WPR, a także przedstawili problemy związane z funkcjonowaniem poszczególnych branż.

Minister zaapelował do organizacji rolniczych o współpracę zarówno z resortem, jak i wewnątrz środowiska w zakresie przygotowania jak najlepszych krajowych regulacji prawnych dotyczących WPR po 2013 r.

Ustalono, iż rozmowy będą kontynuowane.

Galeria zdjęć:

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: organizacji; rolniczych; ; środowiska; przedstawicielami; wyniki; problemy; rolniczego; poszczególnych; rozwoju; projekt; spotkanie; także; związane; programu;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »