Spotkanie z przedstawicielami organizacji charytatywnych

Rozmowy ministra z organizacjami charytatywnymi
Rozmowy ministra z organizacjami charytatywnymi
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się dziś z przedstawicielami największych organizacji charytatywnych – Caritas Polska, Federacji Polskich Banków Żywności, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. W spotkaniu uczestniczył również prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski.

– Przedstawiona przez Komisję Europejską propozycja rozwiązań związanych ze zdejmowaniem z rynku produktów, które nie mogą być eksportowane na rynek rosyjski wskazuje przede wszystkim na przekazywanie ich na cele charytatywne – powiedział po spotkaniu minister Sawicki i dodał, że – tak duża akcja zależy od zdolności organizacyjnych Agencji Rynku Rolnego oraz organizacji charytatywnych.

Według ministra z rynku trzeba będzie zdjąć prawdopodobnie około 1 mln ton i dobrze byłoby, aby w ten sposób udało się przekazać około 100 tysięcy ton.

Szef resortu rolnictwa zapowiedział kolejne spotkanie na piątek przyszłego tygodnia, aby ocenić pierwsze doświadczenia związane z tak dużą skalą operacji przekazywania produktów. Pozwoli to na zlokalizowanie ewentualnych problemów i ich szybkie rozwiązanie.

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie z przedstawicielami organizacji charytatywnych width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: organizacji; spotkanie; rolnictwa; przedstawicielami; ; spotkaniu; około; polskiego; rolnego; rozwoju; ministra; minister; agencji; tysięcy; przekazać; kolejne;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »