Spotkanie z mieszkańcami sołectwa Wudzynek

Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki spotkał się 19 marca z mieszkańcami sołectwa Wudzynek, gmina Dobrcz, powiat bydgoski, woj. kujawsko-pomorskie.

Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki z wizytą w sołectwie Wudzynek

Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki z wizytą w sołectwie Wudzynek

Spotkanie było okazją do bezpośredniej wymiany informacji o istniejących problemach. W rzeczowej dyskusji wiceminister Zarudzki przedstawił informacje dotyczące bieżących działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  m. in. projektu zmian do ustawy o sprzedaży bezpośredniej, projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, ustawy łowieckiej, ubezpieczeń w rolnictwie i innych. Oceniono również stan wypłat płatności bezpośrednich oraz problem wymarznięć zimowych,

Podsekretarz stanu szczegółowo przedstawił harmonogram wdrażania działań w ramach PROW  2014-2020, w tym szczególnie działania  „Modernizacja gospodarstw rolnych”.

Omawiano także przygotowania mieszkańców tych terenów do wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach działania Rozwój Lokalny Kierowanych Przez Społeczność (RLKS). Ważnym elementem spotkania było również omówienie spraw związanych z zasadami wdrażaniem Funduszu Sołeckiego.

Ważnym tematem poruszanym na spotkanku była sprawa studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy i jego znaczenia związanego z ustanawianiem prawa lokalnego.

- W ramach opracowywanego w resorcie „Paktu dla obszarów wiejskich” będziemy w sposób szczególny przywiązywać uwagę do podnoszenie konkurencyjności rolnictwa i jednocześnie poprawiać jakość życia lokalnej społeczności, w tym w szczególności  motywowanie jej do aktywności i podejmowanie lokalnych inicjatyw – podkreślił podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ odbywało się w rodzinnej miejscowości wiceministra Zarudzkiego, gdzie aktualnie jego brat Witold prowadzi gospodarstwo rolne. Była to również okazja do spotkania z sąsiadami i kolegami z ławy szkolnej. 

W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Krzysztof Szala, a także zastępca dyrektora Oddziału Agencji Nieruchomości Rolnej Marek Szczygielski, przedstawiciel rolników do Izby Rolniczej Jan Iwanowski, oraz mieszkańcy z sąsiednich sołectw. Spotkanie prowadziła sołtys Małgorzata Wesołowska.

 


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie z mieszkancami solectwa Wudzynek 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; ustawy; rolnictwa; ramach; spotkanie; zarudzki; również; sołectwa; ryszard; podsekretarz; spotkania; rolnej; także; przedstawił; projektu; sprzedaży; nieruchomości;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »