Spotkanie z dyrektorami szkół rolniczych

Podsekretarz stanu Rafał Romanowski uczestniczył wczoraj w Konferencji dla Dyrektorów Zespołów Szkół Rolniczych podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Fot. Podsekretarz stanu Rafał Romanowski, dyrektor ZSCKR w Sichowie Dużym Anna Durlej, dyrektor ZSCKR w Gołotczyźnie Wiesława Gąsiorowska

Fot. Podsekretarz stanu Rafał Romanowski, dyrektor ZSCKR w Sichowie Dużym Anna Durlej, dyrektor ZSCKR w Gołotczyźnie Wiesława Gąsiorowska

Dyrektorzy poszczególnych placówek zaprezentowali wiceministrowi swoje szkoły oraz plany i inicjatywy na nadchodzący rok.

Minister przypomniał, że jednym z jego priorytetów jako wiceministra rolnictwa jest podniesienie rangi szkolnictwa rolniczego tak, aby znalazło się ono  w czołówce szkół wybieranych przez młodych ludzi. Równie istotnym jest rozwój i modernizacja placówek oświatowych oraz wyrównywanie szans edukacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich.

Uczestnicy konferencji podkreślali niezwykle istotną rolę, jaką odgrywa oświata w procesie nie tylko edukacji młodzieży, ale również krzewieniu tradycji rolniczej i chrześcijańskiej. Przedstawiciele ministerstwa rolnictwa obecni na spotkaniu, przypomnieli również jak ważne miejsce w polityce resortu  zajmują kwestie edukacji rolniczej.

Wydarzenie było okazją do odznaczenia medalami „Zasłużony dla Rolnictwa” pedagogów, którzy szczególnie przyczynili się do rozwoju i edukacji młodzieży z obszarów wiejskich.

Spotkanie w Potoczku uświetniła część artystyczna przygotowana przez młodzież szkolną. Ponadto uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z działalnością firm z regionu lubelskiego, które są beneficjentami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie z dyrektorami szkol rolniczych 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; rolnictwa; szkół; spotkanie; edukacji; konferencji; obszarów; rolniczych; dyrektorami; placówek; rolniczego; dyrektor; podsekretarz; szkół; również; rafał; kw;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »