Spotkanie z delegacją Republiki Konga

Spotkanie z delegacją Republiki Konga Minister Stanisław Kalemba spotkał się wczoraj z ministrem rolnictwa i hodowli Republiki Kongo Rigobertem Maboundou, przebywającym w Polsce z oficjalną delegacją towarzyszącą premierowi, ministrowi gospodarki, finansów, planowania i integracji Gilbertowi Ondongo.

Podczas rozmowy omówiono możliwości rozwoju współpracy dwustronnej w dziedzinie rolnictwa, w szczególności współpracy z polskimi instytutami naukowo-badawczymi. Minister Kalemba zaproponował rozważenie możliwości kształcenia studentów kongijskich na polskich uczelniach rolnych. Zachęcił gości do zapoznania się z szeroką ofertą polskiego sektora rolno-spożywczego, która cieszy się uznaniem wśród zagranicznych odbiorców.

Minister Rigobert Maboundou przyznał, że sektor rolny w jego kraju wymaga wielu procesów modernizacyjnych, w szczególności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Poinformował, że w zakresie modernizacji rolnictwa, strona kongijska chciałaby skorzystać z polskich doświadczeń.

Po spotkaniu w ministerstwie, delegacja kongijska, w towarzystwie podsekretarz stanu Krystyny Gurbiel, zwiedziła Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu oraz zakład produkcyjny Spółdzielczej Grupy Producenckiej „Nasz Sad” w Pabierowicach.


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie z delegacja Republiki Konga width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: delegacją; republiki; rolnictwa; ; współpracy; rozwoju; szczególności; zakresie; spotkanie; hodowli; polskich; możliwości; minister; rolnictwa; żywnościowego.;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »