Spotkanie w sprawie rynku wieprzowiny

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się dziś z przedstawicielami producentów świń. W spotkaniu uczestniczył także sekretarz stanu Jacek Bogucki.

Fot. Spotkanie z producentami trzody chlewnej

Fot. Spotkanie z producentami trzody chlewnej

Rozmowy dotyczyły bieżącej sytuacji na rynku wieprzowiny oraz długofalowych działań na rzecz rozwoju krajowej produkcji wieprzowiny. Zwracano uwagę na wahania cen świń. W odpowiedzi Minister Krzysztof Jurgiel zapewnił, że Ministerstwo na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji na rynku i w razie potrzeby będzie podejmowało możliwe działania mające na celu stabilizację sytuacji rynkowej.

Minister przypomniał o przygotowanym w MRiRW „Programie Rozwoju Głównych Rynków Rolnych w Polsce na lata 2016-2020”, a także projektach opracowywanych w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, które dotyczą m.in. rynku wieprzowiny.

Dyskutowano o możliwościach wykorzystania krajowych ras świń, promocji polskiego mięsa oraz preferencjach dla rolników, w tym działających w grupach producentów oraz spółdzielniach.

Ustalono także kierunki dalszej współpracy w celu opracowania programów operacyjnych dla rynku wieprzowiny.

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie w sprawie rynku wieprzowiny 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: sytuacji; spotkanie; także; rozwoju; wieprzowiny; minister; sprawie; świń.; krzysztof; producentów; jurgiel; dotyczą; które; krajowych; wieprzowiny. dyskutowano; rozwoju; ; możliwo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »