shiuz__750 x 100 px_1

Spotkanie w Ministerstwie Rozwoju na temat rynku nawozów i środków ochrony roślin

min rozowoju logoW odpowiedzi na wystąpienie Zarządu KRIR do Ministerstwa Rozwoju w sprawie obniżki cen oleju napędowego oraz gazu, co nie przekłada się na tendencje na rynku nawozowym i środków ochrony roślin powodując coraz częstsze korzystanie przez rolników z nawozów importowanych, a nie zaopatrywania się u polskich producentów, w dniu 4 maja 2016 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie samorządu rolniczego z przedstawicielami firm – producentów nawozów i środków ochrony roślin w celu omówienia obecnej sytuacji na rynku.

W spotkaniu udział wziął Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz oraz przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB .

Podczas spotkania omówiona została prezentacja „Tendencje ma rynku cen nawozów” przygotowana przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej PIB.

Następnie, podczas dyskusji, której przewodniczyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Pani Jadwiga Emilewicz omówiono kwestie czynników, które składają się na koszty produkcji nawozów i środków ochrony roślin, a co za tym idzie przekładają się na ich ceny. Zwrócono również uwagę na aspekt regulacji prawnych obowiązujących w tej dziedzinie w Europie, które są najbardziej restrykcyjne w porównaniu do reszty świata. Dyskutowano na temat możliwości skrócenia łańcucha dostaw, rozszerzenia przez zakłady nawozowe widełek wolumenu partii odbioru w celu powiększenia grona bezpośrednich odbiorców nawozów. Ustalono również, że w najbliższym czasie zorganizowane zostanie kolejne spotkanie z udziałem dystrybutorów.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

min rozowoju logo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; ochrony; spotkanie; ministerstwie; roślin; środków; rolnictwa; nawozów; ministerstwa; gospodarki; roślin; ; Żywnościowej; które; ekonomiki; środków; nawozów; prawn;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »