Spotkanie w ARiMR z wójtami i burmistrzami gmin

csm Spotkanie w ARiMR z wojtami i burmistrzami gmin 640x380 28122acb49

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki wraz z prezesem ARiMR Danielem Obajtkiem podczas spotkania z wójtami i burmistrzami

csm Foto 2 400x ee52c57f5e

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w zorganizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 25 stycznia br. spotkaniu z wójtami i burmistrzami gmin - liderami w korzystaniu ze środków finansowych na realizację projektów inwestycyjnych finansowanych z EFRROW w ramach działań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013. Spotkanie, które prowadził prezes ARiMR Daniel Obajtek poświęcone było wymianie doświadczeń zdobytych przy realizacji projektów oraz propozycji uproszczeń Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020, dla działań delegowanych samorządom województw.
Wiceminister Zarudzki poinformował uczestników spotkania, że MRiRW we współpracy z ARiMR opracowało harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020, który został opublikowany na stronach ministerstwa. Terminy wskazane w tym harmonogramie umożliwią beneficjentom, w tym przypadku jednostkom samorządu terytorialnego, z wyprzedzeniem przygotować wnioski i wymagane dokumenty.
Podsekretarz stanu i prezes zapewnili, że zarówno ministerstwo, jak i agencja pracują nad uproszczeniami procedur obsługi wniosków i usprawnieniami dla przyszłych beneficjentów.
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest dysponentem środków na wyprzedzające finansowanie projektów w ramach inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wiceminister Ryszard Zarudzki i prezes Daniel Obajtek zadeklarowali kontynuowanie spotkań z przedstawicielami samorządów, w celu wypracowania rozwiązań i omówienia problemów, które pojawią się na etapie wdrażania PROW 2014-2020.

 


Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm Spotkanie w ARiMR z wojtami i burmistrzami gmin 640x380 28122acb49
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zarudzki; prezes; projektów; ryszard; ramach; spotkaniu; modernizacji; spotkanie; obszarów; działań; rozwoju; restrukturyzacji; środków; 2014-2020; ; który; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »