Spotkanie pracowników WIR

W dniu 27 października br. odbyło się spotkanie pracowników Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Spotkanie otworzył i poprowadził Dyrektor Grzegorz Wysocki.

Na początku spotkania kolega Kornel Pabiszczak przeprowadził szkolenie z zakresu techniki sporządzania notowań, przygotowywania korespondencji seryjnej, obsługi programu pocztowego. Szczególną uwagę zwrócił na oprogramowanie antywirusowe i powiedział, jak się bronić np. przed niechcianą korespondencją, na co zwracać uwagę przy segregowaniu wiadomości, jakich wiadomości nie otwierać, by nie narazić się na zainfekowanie komputera wirusem, itd.

1

 

Z praktycznego punktu widzenia tematyka szkolenia była bardzo pomocna, gdyż na co dzień wszyscy posługujemy się komputerami, a nie zwracamy uwagi na sprawy wydające się oczywistymi, które mogą mieć istotny wpływ na naszą pracę z wykorzystaniem komputerów i samych komputerów. Wielu z nas zapomina, że komputer to narzędzie pracy tak jak np. dla innych samochód.

W dalszej części spotkania Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej w pełnym składzie spotkał się z pracownikami. Trzej nowi członkowie Zarządu przestawili się pracownikom. Następnie Prezes Piotr Walkowski przedstawił planowane działania, które będą realizowane w bliższej i dalszej perspektywie. Na 17 listopada zaplanowano Walne Zgromadzenie WIR, którego głównymi tematami będą obrót ziemią i susza. Chcemy już tradycyjnie zorganizować na początku grudnia Wieczerzę Środowisk Wiejskich, tym razem będzie ona miała miejsce w Raszkowie. W miesiącach styczeń – marzec 2016 czeka nas organizacja kolejnego cyklu Forów Rolniczych. Chcielibyśmy aby fora zakończyły się w pierwszej dekadzie marca, tak by nie kolidowały z wiosennymi pracami polowymi. Na dzień 13 marca zaplanowana jest Gala Wielkopolski Rolnik Roku w Sali Ziemi na terenie MTP. W uzgodnieniu z Wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim dla WIR będzie przygotowanych około tysiąca miejsc.

Prezes podkreślił, że rok 2016 będzie rokiem jubileuszom. Mijać będzie 20 lat działalności Izb Rolniczych po ich reaktywacji na mocy Ustawy o Izbach Rolniczych z dnia 14 grudnia 1995 r. Z tej okazji chcemy zorganizować 5 spotkań subregionalnych i jedno spotkanie centralne. Forma spotkań i terminy są do uzgodnienia w poszczególnych subregionach.

2

 

Prezes poinformował także, że Zarząd wstępnie opracowuje budżet WIR i planuje zwiększyć wydatki również w paragrafie płac, co na twarzach zebranych wywołało uśmiech zadowolenia. W kolejności Barbara Idczak przestawiła zasady punktacji w przetargach ofertowych dotyczących nabywania ziemi z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych.

W części spotkania, kiedy omawiano sprawy pracownicze, Dyrektor G. Wysocki przestawił nowych pracowników Biura Wojewódzkiego tj. panie: Aleksandrę Sobczyk z działu księgowo-kadrowego i Annę Czerwińską – z działu projektowo-szkoleniowego.

Wybrano także przedstawicieli pracowników do Komisji Socjalnej. Jednogłośnie zostali wybrani kolega Kornel Pabiszczak i koleżanka Barbara Idczak.

Na zakończenie spotkania Pani Teresa Fąfara z Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych MACIF Życie przedstawiła ofertę bardzo przyjaznych i tanich ubezpieczeń indywidualnych dla rolników.

Marta Ceglarek

 


Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: spotkanie; będzie; pracowników; spotkania; będą; pracowników; które; spotkań; sprawy; ubezpieczeń; działu; chcemy; dzień; uwagę; grudnia; bardzo; barbara; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »