Spotkanie konsorcjum i interesariuszy projektu PROTEIN2FOOD

W dniach 10-12 lutego 2016 r. w Olsztynie odbędzie się spotkanie konsorcjum i interesariuszy projektu PROTEIN2FOOD finansowanego z budżetu Horyzontu 2020. W wydarzeniu tym mogą wziąć udział firmy zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem innowacyjnych i efektywnych ekonomicznie białek roślinnych. Priorytetem projektu PROTEIN2FOOD jest powstanie innowacyjnych, efektywnych ekonomicznie, produkowanych lokalnie białek roślinnych w celu podtrzymania: zdrowia ludzi, środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej.

 

Realizowany w konsorcjum 19 instytucji z 13 krajów (w tym z Polski Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie) projekt stara się sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokojakościowe białkowe źródła pożywania poprzez: (a) rozwój wysokiej jakości upraw roślin zarówno uniwersalnych jak i strączkowych, (b) zoptymalizowanie zrównoważonych metod produkcji oraz (c) opracowanie nowych lub/i modernizację istniejących technik przetwórstwa.

W ramach spotkania przewidziane jest zaproszenie do części prezentacji (10.02) firm zainteresowanych komercyjnym wykorzystaniem wyników projektu lub współpracą z członkami konsorcjum. Organizatorzy ze swej strony pokrywają koszty noclegu (9.02/10.02) oraz wyżywienia zaakceptowanych uczestników spotkania. Firmy/osoby chcące wziąć udział w tym wydarzeniu proszone są o kontakt z dr Tomaszem Jelińskim (e-mail: t.jelinski@pan.olsztyn.pl) w terminie do 15 stycznia 2016 r.

Więcej informacji na stronie PAN w Olsztynie.Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: projektu; konsorcjum; spotkanie; interesariuszy; wziąć; udział; białek; wydarzeniu; wykorzystaniem; zainteresowanych; wyników; prezentacji; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »