Spotkanie Komitetu ds. Rolnictwa OECD

Lepsza polityka dla osiągania produktywnego i zrównoważonego globalnego systemu produkcji żywności – to temat omawiany podczas spotkania Komitetu ds. Rolnictwa OECD, odbywającego się w dniach 7-8 kwietnia br. w Paryżu.

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania Komitetu ds. Rolnictwa OECD

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas spotkania Komitetu ds. Rolnictwa OECD

W spotkaniu zorganizowanym na szczeblu ministrów rolnictwa uczestniczył  minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. W spotkaniu poza ministrami brali także udział wysocy urzędnicy reprezentujący resorty rolnictwa krajów członkowskich OECD, kluczowych gospodarek wschodzących, wybranych krajów rozwijających się oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i  organizacji międzynarodowych, aktywnych w dziedzinie zagadnień rolnictwa i wyżywienia. Spotkaniu przewodniczyli ministrowie rolnictwa USA i Francji.

Posiedzenia Komitetu na szczeblu ministerialnym odbywają się co 5-6 lat i poświęcone są najbardziej aktualnym problemom rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego. Tegoroczne obrady plenarne wzbogacone były o nieformalne dyskusje ministrów w pięciu grupach dyskusyjnych.

W sesji I na temat nowego paradygmatu polityki w dziedzinie rolnictwa i żywności minister Jurgiel dyskutował z ministrami Niemiec, USA, Argentyny, Wietnamu, Chile, Grecji, Węgier, Luksemburga oraz UNDP i IFAD. W sesji II poświęconej wspólnym celom i konkretnym działaniom im odpowiadającym polski minister rolnictwa spotykał się z przedstawicielami wysokiego szczebla RPA, Japonii, Kanady, Brazylii, Wietnamu, Słowenii, Rumunii, Portugalii, FAO i UNDP.  

Spotkanie Komitetu zakończyło się przyjęciem deklaracji dotyczącej lepszej polityki w celu uzyskania produktywnego i zrównoważonego światowego systemu produkcji żywności. Wnioski z dyskusji i dokumenty sesyjne stanowić będą jednocześnie punkt wyjścia dla prac Komitetu ds. Rolnictwa OECD na kolejne lata. 

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie Komitetu ds  Rolnictwa OECD 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; komitetu; minister; spotkaniu; krzysztof; spotkania; wietnamu; ; spotkanie; ministrów; krajów; ministrami; rozwoju; podczas; szczeblu; jurgiel; produkcji; systemu;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »