Spotkanie „Mleka z klasą” z ukraińskimi gośćmi

mleko z klasą25 listopada w Szkole Podstawowej Nr 112 im. Marii Kownackiej w Warszawie odbyła się konferencja z cyklu „Mleko z klasą” zorganizowana przez firmę Tetra Pak przy współudziale Agencji Rynku Rolnego i Polskiej Izby Mleka. Okazją do spotkania był udział przedstawicieli rządowych instytucji i organizacji z Ukrainy, którzy są zainteresowani wprowadzeniem programu Szklanka Mleka w ukraińskich szkołach.


Schemat organizacji programu Szklanka Mleka w polskich placówkach oświatowych uczestnikom spotkania przedstawiła Monika Niewiarowska z Agencji Rynku Rolnego. Po jej wystąpieniu goście z Ukrainy zadawali szereg pytań związanych z programem. Pytano m.in. o ilość ton mleka rocznie przeznaczanych jest na program, o źródła finansowania i efekty programu.


Uczestnicy spotkania interesowali się działaniami promocyjnymi skierowanymi do uczniów w szkołach i o tym mówiła m.in. dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska, podkreślając m.in., że przy promocji mleka wśród dzieci ważna jest współpraca producentów, przetwórców i firm takich jak Tetra Pak, by wspólnie osiągać sukces w docieraniu z wiedzą do najmłodszych konsumentów. Kluczowym dążeniem omawianego programu jest zachęcenie dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności edukacyjnych.


Przykładem takich działań może być właśnie program „Mleko z klasą”, który w doskonały sposób wpisuje się w oczekiwania dzieci. Przez zabawę i edukację przybliża dzieciom walory mleka, zachęca do jego spożywania w sposób kolorowy i przepełniony doskonałymi zabawami.


Nikt nie miał wątpliwości, że taka działalność służy zmianom w zakresie nawyków żywieniowych, wzbudza potrzebę konsumpcji produktów mlecznych oraz zachęca do integracji zespołowej poprzez wspólną zabawę i spożywanie posiłków.


To potwierdzili uczniowie, którzy pijąc mleko w programie Szklanka Mleka są doskonale zorientowani w tym, jak ważne jest mleko w ich diecie. A ta wiedza właśnie dzięki lekcjom i zabawom edukacyjnym, które dostarczają im program „Mleko z klasą”.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

IMG 5307 1
TAGI: „mleko; programu; spotkania; szklanka; zabawę; którzy; polskiej; organizacji; szereg; spotkanie; sposób; zachęca; program; właśnie; takich; poprzez; agencji; dzieci; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »