Smaki Regionów

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęło się dziś święto polskiej żywności. Bez przesady tak można nazwać otwarcie „Smaków Regionów” które stały się nieodłącznym elementem, rozpoczynającej się jutro, już po raz 30. Polagry Food.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas otwarcia Targów Smaki Regionów

Fot. Minister Marek Sawicki podczas otwarcia Targów Smaki Regionów

- „Smaki Regionów”, kolejny raz prezentowane w Wielkopolsce, są także elementem promocji wielkiej kampanii „Trzy znaki jakości” – „Chronionego Oznaczenia Geograficznego”, „Chronionej Nazwy Pochodzenia”, ale także „Gwarantowanej Specjalności Tradycyjnej” – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki podczas uroczystości otwarcia.

- Nie dałoby się zorganizować tego przedsięwzięcia, gdyby nie wspaniały, polski surowiec rolny, który produkowany jest nadal w gospodarstwie rodzinnym, które w tej nowej perspektywie finansowej będzie mogło skorzystać ze szczególnego wsparcia – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Pawilon regionów jest miejscem, gdzie zwiedzający mogą spróbować wyśmienitych wyrobów i potraw, które oparte są o miejscowe produkty, charakterystyczne dla poszczególnych terenów Polski. Jest to doskonała okazja do przypomnienia sobie smaków dzieciństwa i zapoznania się z bogactwem polskiej kuchni.

Wystąpienie ministra Sawickiego podczas ceremonii otwarcia Smaków Regionów

Galeria zdjęć:

125ml milk

Smaki Regionow 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; które; podczas; ; rolnictwa; minister; rozwoju; także; otwarcia; smaków; polskiej; regionów; targów; gospodarstwie; który; produkowany;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »