Słoneczne targi

Ponad 22.000 osób odwiedziło tereny Centrum Edukacyjno-Wystawowego w Marszewie (powiat pleszewski) podczas jesiennych targów.

Organizatorzy targów, czyli Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, mogą być zadowoleni zarówno z ładnej pogody, jak i frekwencji zwiedzających. Było natomiast mniej wystawców niż wiosną, bo 120. Tematem przewodnim Agromarszu była przyjazna energia w domu i zagrodzie. Specjaliści z WODR-u mówili o powstawaniu domów pasywnych i energooszczędnych. Zwracali również uwagę na to, jak zmniejszyć zużycie energii w mieszkaniach i gospodarstwie rolnym. Można było także poznać nowoczesne rozwiązania dotyczące pomieszczeń dla zwierząt, przechowywania słomy czy też maszyn. Przedstawiciel jednej z firm zachęcał, aby nie budować tradycyjnych obiektów, ale postawić na tunele. Koszt tunelu to ponad 150.000 zł netto. Dodatkowo rolnik musi posiadać środki na montaż. Zdaniem specjalisty, obiekt wytrzymuje ponad 30 lat.

Tekst i zdjęcia: A. Przespolewska

125ml milk


Dzięki uprzejmości Bezpłatnego Miesięcznika "Wieści Rolnicze"
Logo Miesięcznika - Wieści Rolnicze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: słoneczne; zwierząt; ; maszyn.; zachęcał; także; zużycie; ener;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »