Skup rzepaku i innych roślin rolniczych w niedziele i święta

W związku z przepisami ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni ( Dz.U. z 2018 r. poz.305, z późn. zm.) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w porozumieniu z Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Głównym Inspektorem Pracy informują, że ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta nie dotyczą skupu nasion rzepaku i innych nasion roślin rolniczych.

Fot. Pole rzepaku

Fot. Pole rzepaku

Na podstawie art. 6 ust.1 pkt 32 ww. ustawy, zakaz handlu w niedziele i święta nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których jest prowadzony wyłącznie skup zbóż, buraków cukrowych, owoców, warzyw lub mleka surowego.    

Nasiona rzepaku oraz innych roślin rolniczych mogą zostać potraktowane jak ziarno zbóż. Analogicznie do ziaren zbóż wymagają one szybkiego przyjęcia do skupu w celu  zapewnienia prawidłowej jakości i zachowania płynności dostaw.

Jednocześnie, należy mieć na uwadze, że celem wprowadzenia przepisów ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o  ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni ( Dz.U. z 2018 r. poz.305 z późn. zm.) nie było stworzenie zakłócenia prawidłowego funkcjonowania skupów produktów rolnych podczas żniw.

 


 Źródło
 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Skup rzepaku i innych roslin rolniczych w niedziele i swieta 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: niedziele; święta; rzepaku; handlu; roślin; innych; rolniczych; rozwoju; rolnictwa; placówkach; późn.; ograniczeniu; niektóre; stycznia; ustawy; nasion; jakości; celu ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »