Seminarium internetowe pn. "Koncepcja funkcjonowania i budowa systemu opiekunów wsi"

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Krakowie organizuje w dniach 1-8 grudnia 2015 roku seminarium internetowe pn. "Koncepcja funkcjonowania i budowa systemu opiekunów wsi". Jest ono adresowane do specjalistów i doradców zatrudnionych w WODR. Głównym celem seminarium jest zapoznanie doradców zajmujących się problematyką rozwoju obszarów wiejskich z ideą budowy i funkcjonowania systemu animatorów-opiekunów wsi, z problematyką animacji wiejskich społeczności i różnorodnymi podejściami, które opierają się na partycypacji mieszkańców dla rozwoju wsi.

Doradcy zainteresowani uczestnictwem w szkoleniu przesyłają potwierdzoną przez pracodawcę Kartę zgłoszenia uczestnictwa do Centrum Doradztwa Rolniczego O/Kraków pocztą tradycyjną, fax-em - call skype logo12 424 05 55 lub mailem - szkolenia.krakow@cdr.gov.pl do dnia 27 listopada br.

W ramach seminarium przewidziano następujące moduły szkoleniowe:

  • Wieś przestrzeń społeczna do zagospodarowania oraz społeczne i psychologiczne uwarunkowania aktywności jednostek i lokalnych zbiorowości w granicach konkretnej miejscowości (sołectwa).
  • Budowa i funkcjonowanie systemu animatorów-opiekunów wsi, rola i zadania oraz metody postępowania z mieszkańcami wsi w celu wyzwolenia i utrzymania ich społecznej i gospodarczej aktywności.
  • Aktywizacja lokalnych społeczności z wykorzystaniem założeń: podejścia LEADER; Programu Odnowy Wsi; idei Wiosek Tematycznych; zasad budowy sieciowych i zintegrowanych produktów turystyki wiejskiej.
  • Komunikacja interpersonalna jako ważny czynnik w procesie aktywizacji lokalnych społeczności.

Przebieg seminarium:
Całość samokształcenia zaplanowana jest na 7 dni.
Uczestnicy otrzymają, w dniu 1 grudnia 2015 roku dostęp do kompletu materiałów szkoleniowych wprowadzających w tematykę seminarium, z którymi będą mieli obowiązek się zapoznać.
W dniach 01-08 grudnia 2015 r. uczestnicy seminarium będą mieli również możliwość udziału w dyskusji oraz kontaktu z autorami w ramach forum.
Następnie zaplanowano 1-godzinne seminarium internetowe odpowiadające merytorycznej treści materiałów szkoleniowych. Podczas seminarium uczestnicy będą mieli możliwość dyskusji ze specjalistami CDR O/Kraków oraz między sobą, w rzeczywistym czasie. Termin seminarium-czat: 8 grudnia 2015 r. godz. 11.30-12.15. O godz. 13.00 zostanie udostępniony na okres 24 godzin test sprawdzający przyswojoną wiedzę. Udzielenie poprawnych odpowiedzi na 6 spośród 10 pytań będzie podstawą do zaliczenia seminarium.


Informacje w sprawie rekrutacji, O/Kraków:
Grzegorz Dziedzic,
Zespół Metodyki, Doskonalenia Zawodowego i Kontroli Doradztwa Rolniczego
tel. call skype logo12 424 05 06; e-mail:  g.dziedzic@cdr.gov.pl

Realizacja merytoryczna seminarium, O/Kraków:
Leszek Leśniak
Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich
tel. call skype logo12 424 05 03, e-mail: l.lesniak@cdr.gov.pl.

Do pobrania:
Karta zgłoszenia uczestnictwa

 

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

call skype logo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: seminarium; systemu; grudnia; budowa; funkcjonowania; doradztwa; internetowe; będą; rozwoju; lokalnych; społeczności; wiejskich; obszarów; budowy; dyskusji; o/kraków; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »