Samorząd rolniczy wnioskuje o ograniczenie ochrony ptaków krukowatych

paragraf

W dniu 24 maja 2016 r. Zarząd KRIR przekazał Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska uwagi samorządu rolniczego do przedstawionego projektu rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt:

Z obserwacji prowadzonych przez rolników wynika, że populacje wielu gatunków zwierząt objętych ochroną rozrastają się do nadmiernej liczby i stają się szkodliwe dla prowadzenia gospodarstwa rolnego. Należą do nich ujęte w załącznikach do rozporządzenia gatunki ptaków, które powodują zniszczenia w zasiewach.

Popierając powyższe zastrzeżenia Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wnioskuje o wykreślenie z Załącznika 1 do rozporządzenia „Gatunki zwierząt objęte ochroną ścisłą” gatunków kawka (pozycja 321) i gawron (poz. 322), a z Załącznika 2 „Gatunki zwierząt objętych ochroną częściową” gatunku kruk (poz. 30).

Więcej informacji o projekcie w zakładce legislacja>>>


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

paragraf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ochrony; ochroną; rozporządzenia; zwierząt; wnioskuje; gatunków; samorząd; rolniczy; załącznika; ptaków; Środowiska; zarząd; objętych; ograniczenie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »