SUSZA – KREDYT PREFERENCYJNY NIE DLA WSZYSTKICH

Lubuska Izba Rolnicza wystąpiła z pismem ( LIR – 324/2018/PS) do Ministra Rolnictwa ws. zmiany przepisów dotyczących określania terminów wystąpienia suszy w uprawach rolniczych oraz ubezpieczenia tychże upraw. Brak jasnych przepisów w tym zakresie powoduje, iż wielu rolników nie może skorzystać z kredytów na preferencyjnych warunkach na wznowienie produkcji, gdyż interpretacja banków dotycząca terminu wystąpienia suszy w kukurydzy to 21 kwietnia ( IV okres raportowania 21 IV – 20 VI), co jest nieprawdą bo wówczas pojawiła się  kukurydza w Systemie Monitoringu Suszy Rolniczej i był to przełom czerwca i lipca 2018 r.

Odpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  >> czytaj

Ponadto LIR wystąpiła również do Ministra Rolnictwa z pismem (LIR – 330/2018/PS) dotyczącym wykluczenia rolników, którzy nabyli prawo do emerytury lub renty, jednakże w dalszym ciągu czynnie prowadzą gospodarstwo rolne, z możliwości ubiegania się o kredyt na wznowienie produkcji rolniczej w związku ze stratami spowodowanymi suszą.

Odpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  >> czytaj

 

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; ministra; kredyt; ; przepisów; preferencyjny; rozwoju; wsi ; >>; wznowienie; wystąpienia; rolniczej; wystąpiła; wszystkich; pismem; stratami; rolników; ; p;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »