SPOTKANIE Z WOJEWODĄ LUBUSKIM

Notatka ze spotkania Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z Przewodniczącym Lubuskiego Forum Rolniczego Władysławem Piaseckim i Prezesem Lubuskiej Izby Rolniczej Stanisławem Myśliwcem w dniu 20.01.2020 r.

Podczas spotkania Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej Stanisław Myśliwiec oraz Przewodniczący Lubuskiego Forum Rolniczego Władysław Piasecki przedstawili sprawy dotyczące aktualnej sytuacji rolników i gospodarstw rolnych w województwie lubuskim:

  1. Pomoc suszowa na dzień 31 grudnia 2019 r. zrealizowana jest w granicach 36%.

Zgodnie z sugestiami Lubuskiej Izby Rolniczej oraz jasnymi deklaracjami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego pomoc w pierwszej kolejności miała być kierowana do województwa lubuskiego, gdzie susza wystąpiła w największym nasileniu.

Ze względu na bardzo duże straty spowodowane klęską suszy, w chwili obecnej lubuscy rolnicy nie mają środków finansowych na zakup środków do produkcji, do bieżącej działalności gospodarstwa.

  1. Zaliczki na poczet płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW nie dotarły do wszystkich lubuskich rolników.
  2. Zgodnie z ustaleniami Lubuskiej Izby Rolniczej z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi kontrole ARiMR nie miały być przeszkodą w wypłacaniu zaliczek.
  3. Ze względu na przebieg tegorocznej zimy prosimy o wprowadzenie odstępstwa dotyczącego terminu stosowania mineralnych nawozów azotowych od 1 lutego.

E. Rudkiewicz

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolniczej; lubuskiej; lubuskiego; spotkanie; wojewodĄ; rozwoju; rolnictwa; środków; płatności; względu; rolniczego; lubuskim; spotkania; straty; lutego. e.; poczet; zaliczki; gospodarst;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »