Ruszają nowe programy wsparcia start up. Firma Amplus jednym z mentorów branżowych

„Pilot Maker” znalazł się wśród projektów 10 firm, które uzyskają dofinansowanie na realizację programu akceleracyjnego dla startupów, w ramach rządowego projektu Scale Up. Celem wsparcia jest połączenie potencjału innowacyjnych pomysłów z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji i firm. Program „Pilot Maker” będzie realizowany wspólnie m.in. z wiodącym, polskim producentem i dystrybutorem świeżych warzyw i owoców, firmą Amplus sp. z o.o.

– Jesteśmy zadowoleni, że ten projekt uzyskał grant PARP. Amplus to firma, która na równi z realizacją celów biznesowych dąży do innowacyjności, rozwoju i ciągłego doskonalenia produktów i procesów – mówi Katarzyna Rybicka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Amplus. – Udział w programach takich, jak Scale Up ułatwia nam realizację projektów koniecznych dla dalszego rozwoju firmy. Z założeń programu wynika sytuacja win-win, umożliwiająca start up-om przygotowanie odpowiedzi na realne wyzwania definiowane przez duże firmy i korporacje. Otrzymanie finansowania dla projektu „Pilot Maker” to wspaniała wiadomość. Nie ukrywam, że z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki konkursu – dodaje.


Program Pilot Maker, którego koordynatorem jest techBrainers, został opracowany przez zespół ekspertów doświadczonych w dziedzinie akceleracji oraz scoutingu technologicznego startupów. Projekt będzie realizowany z dużymi przedsiębiorstwami, tj. Tauron Polska Energia, Kross oraz Amplus. Kluczowe na rynku firmy spełnią w tej relacji funkcję mentorów branżowych dla akcelerowanych startupów. Istotnym elementem programu jest realizacja projektów istotnych z punktu widzenia branż, które docelowo mogą przyczynić się do podniesienia konkurencyjności sektorów i branż. Program to także doskonała okazja dla start-up do ścisłej współpracy z dużymi przedsiębiorstwami na każdym etapie wdrożenia projektu.


Pilot Maker w kilku etapach – jak to działa?

Na program „Pilot Maker” składa się kilka faz projektowych. Pierwszym z nich jest nabór i selekcja, na etapie którego startupy poznają potrzeby partnerów Amplus, Tauron i Kross. Wybrane zostaną te propozycje, pomysły, technologie, które najbardziej odpowiadają tym potrzebom.  Następnie faza skoncentrowana będzie na dopracowywaniu dokumentacji projektowej oraz definiowaniu hipotez rozwojowych.  Faza trzecia poświęcona będzie projektowaniu i realizacji eksperymentów, weryfikujących hipotezy z poprzedniej fazy. Kolejno, faza pilotażowego wdrożenia produktów lub technologii startupów we współpracy z dużym przedsiębiorstwem. Zwieńczeniem programu jest faza wprowadzenia rozwiązania na rynek, czyli komercjalizacja rozwiązań.
Program ScaleUp realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, Działanie 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Podddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB.


 

Amplus to wiodący polski producent oraz dystrybutor świeżych owoców i warzyw, który dostarcza produkty na rynek polski oraz rynki światowe. W Polsce jest kluczowym dostawcą do sieci handlowych, realizując ponad 1000 dostaw miesięcznie. Wśród zagranicznych rynków zbytu produktów Amplus znajdują się Włochy, Hiszpania, Czechy, Węgry, Litwa oraz Łotwa, ale także tak egzotyczne jak np. Zjednoczone Emiraty Arabskie. Amplus współpracuje z uprawiającymi najwyższej jakości owoce i warzywa lokalnymi dostawcami oraz producentami z całego świata. Jako lider innowacji stale wprowadza przełomowe rozwiązania technologiczne oraz nowe odmiany warzyw i owoców.
Grupa Kapitałowa Amplus dysponuje 40 000 m² powierzchni magazynowo-chłodniczej oraz produkcyjnej. Posiada najnowocześniejszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie bazę przechowalniczo–chłodnicza, w skład której wchodzi m.in. 17 chłodni o łącznej pojemności 17 000 ton oraz tysiące metrów hal produkcyjnych. Przedsiębiorstwo zatrudnia średnio 400 osób.


Amplus działa w systemie HACCP (opartym na wymaganiach CodexAlimentarius), według norm IFS (International Food Standard) oraz BRC Global Standard for Food Safety. Swoją działalność opiera także na normie GLOBALGAP, która potwierdza dobrą praktykę produkcyjną, zapewniającą kontrolę i identyfikowalność produktu od momentu wysiewu. Amplus oferuje także produkty ekologiczne, których najwyższą jakość potwierdza certyfikat AGRO EKO. Firma otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Diamenty Forbesa 2016, Gepardy Biznesu 2014, Gazele Biznesu – edycje 2013 i 2014 oraz nagrodę Przemysłowa Inwestycja Roku Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
W myśl wizji „semper in altum”, która oznacza ciągłe doskonalenie na wszystkich etapach rozwoju biznesu, Amplus realizuje koncepcję zrównoważonego rozwoju. W lutym 2016 firma przystąpiła do Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Priorytetem Amplus – oprócz zwiększenia efektywności – jest dbałość o interes społeczeństwa oraz środowiska naturalnego, a także poprawa warunków życia lokalnej społeczności i pracowników.
Więcej informacji na temat Amplus można znaleźć w witrynie internetowej www.amplusfoods.com

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: ; programu; także; będzie; rozwoju; wsparcia; produktów; branżowych; realizowany; ramach; program; która; projektów; które;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »