Rozmowy polsko-izraelskie

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się dziś z przewodniczącym Rady Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej Elroyem Knebelem.

Spotkanie z Przewodniczącym Polsko-Izraelskiej Izby Handlowej

Rozmowy odbyły się z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP. Ich celem było omówienie możliwości nawiązania współpracy inwestycyjnej w zakresie innowacji w rolnictwie, w tym w szczególności w kwestiach związanych z irygacją.

Minister Ardanowski poinformował o zainteresowaniu strony polskiej skorzystaniem z izraelskich doświadczeń w zakresie nawodnienia oraz nawiązaniem przez instytuty naukowo-badawcze współpracy z jednostkami z Izraela.

Przewodniczący Elroy Knebel, który od kilkunastu lat działa na rzecz polsko-izraelskiej współpracy gospodarczej, podkreślał że Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem dla inwestycji ze względu na stabilną gospodarkę, potencjał rynku, zdolności finansowe oraz zasoby ludzkie.

Rynek izraelski cieszy się  rosnącym zainteresowaniem wśród polskich producentów, czego wyrazem jest stały wzrost wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi. Wartość polskiego eksportu do Izraela w 2018 r. osiągnęła poziom 220 mln EUR i wzrosła w stosunku do roku poprzedniego o 10%. Eksport produktów rolno-spożywczych do Izraela w okresie od stycznia do sierpnia 2019 r. wzrósł o 13% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, osiągając poziom 164 mln EUR.

 

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

2560x
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: współpracy; rozmowy; rolnictwa; rozwoju; polsko-izraelskie; ardanowski; polsko-izraelskiej; poziom; zainteresowaniem; wymiany; wzrost; jest stały; wyrazem; producentów; ; polskich; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »