shiuz__750 x 100 px_1

Rozmowy polsko-amerykańskie

Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki spotkał się dziś z głównym ekonomistą Ministerstwa Rolnictwa USA Robertem Johanssonem.

Fot. Rozmowy polsko-amerykańskie

Fot. Rozmowy polsko-amerykańskie

Wizyta w Polsce związana jest z udziałem w konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Ubezpieczycieli Rolnych AIAG.

Spotkanie miało na celu przede wszystkim dyskusję nt. modeli rolnictwa w Polsce i USA, polityki rolnej, trendów na rynku światowym, narzędzi stabilizacji rynków rolnych, efektów zmian klimatu na rolnictwo, odnawialnych źródeł energii oraz doświadczeń w zakresie doradztwa rolniczego.

Ponadto podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszym zakończeniu prac związanych z dostępem polskich produktów do rynku USA, w tym jabłek, drobiu i tytoniu.

Polska odnotowuje od 2014 r. dodatnie, rosnące saldo w wymianie produktów rolno-spożywczych z USA. W 2016 r. wartość eksportu do USA wyniosła 415,6 mln USD, podczas gdy wartość importu z USA wyniosła 327,4 mln USD.

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Rozmowy polsko amerykanskie 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozmowy; rolnictwa; wartość; polsce; wyniosła; produktów; polsko-amerykańskie; ryszard; zarudzki; podsekretarz; związanych; polskich; drobiu; jabłek; ; dostępem; prośbą; rolniczego. po;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »