Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia - jakość i wykorzystanie

Zaj%C4%99cia%20terenowe%20w%20%27Dary%20Natury%27 620x500o
Rozpoczęła sie rekrutacja na V edycję podyplomowych studiów "Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia - jakość i wykorzystanie".

Studia sa prowadzone na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu. Program studiów uwzględnia tematykę kursu z zakresu towaroznawstwa zielarskiego, wymaganą do uzyskania kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia sklepów zielarsko-medycznych, zgodnie z Rozporządzeniem Min. Zdrowia z dn. 2 lutego 2009 r.

Zajęcia odbywać się będą od października 2015 r. do czerwca 2016 r., w cyklu 12 zjazdów w sobotnio-niedzielnych. Kandydaci powinni legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych (licencjat, inżynier lub magister) dowolnego kierunku.

Studia adresowane są do osób pragnących pogłębić wiedzę na tematy związane z produkcją i wykorzystaniem roślin leczniczych oraz o wysokiej aktywności biologicznej ­w profilaktyce zdrowotnej oraz z oceną ich jakości. Program studiów obejmuje m.in. następujące zagadnienia: towaroznawstwo roślin prozdrowotnych i leczniczych z elementami biologii i metod uprawy, metody przechowywania, pakowania i konserwacji surowców roślinnych, podstawy dietetyki i suplementacji diety, metody oceny jakości surowców roślinnych, używki i przyprawy egzotyczne, charakterystyka leków roślinnych i zasady obrotu, farmakognozja, elementy farmakologii, anatomii i fizjologii człowieka oraz zagadnienia bezpieczeństwa żywności.

Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z SGGW oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajęcia praktyczne będą prowadzone w laboratoriach oraz w terenie.

Bliższych informacji na temat studiów można uzyskać na stronie internetowej Wydziału: http://krwil.sggw.pl/ w zakładce „studia podyplomowe” lub pod telefonem kom.: +48 606 609 456. Adres mailowy kierownika studiów: marek_gajewski@sggw.pl


Źródło
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
http://www.sggw.pl

125ml milk

Zaj%C4%99cia%20terenowe%20w%20%27Dary%20Natury%27 620x500o
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: studiów; prowadzone; jakość; będą; surowce; roślinne; zdrowia; rośliny; leczniczych; surowców; roślinnych; ; program; roślin; wykorzystanie; metody; charakterystyka; leków; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »