Rolniku uważaj na kleszcze - warto także ubezpieczyć się od chorób odzwierzęcych


Ubezpieczenia dla rolników
zbliża się okres wznowień obowiązkowych ubezpieczeń
warto ubezpieczyć się od chorób odzwierzęcych


Z danych opublikowanych w czerwcu br., przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wynika, że w ciągu ostatnich 10 lat u ponad 1300 osób ubezpieczonych w KRUS ustalono uszczerbek na zdrowiu wskutek chorób zawodowych zakaźnych. Najwięcej z nich, bo 98% zachorowało w wyniku styczności z kleszczami: na boreliozę (1 180 osób, tj. 91%) i odkleszczowe zapalenie mózgu (90 osób, tj. 7%). Odnotowano też 11 zachorowań na toksoplazmozę oczną, 5 na bąblowicę wątroby oraz 3 przypadki toksokarozy. *


Dane wskazują, że wielu rolników doznało uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy). Pod wpływem wielu czynników, między innymi ocieplenia klimatu, od kilku lat zwiększa się w Polsce populacja tych pajęczaków i tym samym wzrasta ryzyko przenoszenia na ludzi i zwierzęta odkleszczowych chorób zakaźnych. Kleszcze występują praktycznie na terenie całego kraju - szczególnie na kontakt z nimi narażeni są mieszkańcy Opolszczyzny, Warmii, Mazur i Podlasia. W naszej szerokości geograficznej kleszcze największą aktywność przejawiają od marca do końca października.
- W InterRisk wiemy, że praca rolnika trwa cały rok, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ten zawód wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Istotnym minusem są niebezpieczeństwa związane z wykonywaniem pracy fizycznej, wypadki, czy choroby odzwierzęce: borelioza, toksoplazmoza, bąblowica, wścieklizna – powiedziała Katarzyna Rudzka - Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych w InterRisk. – Dlatego ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków rolnicy, mogą rozszerzyć zakres swojej polisy także o choroby, które zostały zdiagnozowane w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej, powstałe np. w wyniku ugryzienia przez kleszcza, kontaktu z chorymi zwierzętami, czy też spożycia zakażonego surowego lub niedogotowanego mięsa – dodała Katarzyna Rudzka z InterRisk.


W zależności od wysokości sumy ubezpieczenia InterRisk może wypłacić jednorazowo nawet do nawet 2 tysięcy złotych za wykrycie boreliozy i innych chorób dla rolnika i jego rodziny. Koszt zakupu polisy NNW zaczyna się już od 30 złotych.


Naszym Klientom przypominamy także o zbliżającym się okresie odnowień umów obowiązkowego OC i budynków. Wprowadziliśmy na portalu sprzedażowym moduł automatycznej kontynuacji tych ubezpieczeń – co pozwala wystawić polisę nawet w 30 sekund zachowując dotychczasowe bonifikaty wynikające z przebiegu ubezpieczenia.
Żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia chorobami odkleszczowymi należy:
nosić szczelne obuwie i ubranie, zakrywające większość ciała,
stosować środki odstraszające kleszcze,
trzymać się z dala od miejsc, w których kleszcze zazwyczaj przebywają, takich jak wysokie trawy i tereny gęsto zakrzewione,
po każdym pobycie w plenerze starannie obejrzeć swoje ciało - skórę głowy, uszy, szyję, a szczególnie miejsca w zagięciach rąk, kolan, pachwin itp.
* Źródło: KRUS

* * *
Informacje o InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, Vienna Insurance Group
InterRisk to jeden z wiodących polskich ubezpieczycieli obecnych na rynku od ponad 20 lat.
Oferuje szeroką gamę ubezpieczeń: komunikacyjnych, majątkowych, osobowych, zdrowotnych
i finansowych.
Dzięki uniwersalnej ofercie klientami InterRisk są zarówno osoby fizyczne, jak i małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa.
Co roku Spółka ubezpiecza milion polskich uczniów i studentów. W zakresie ofert dla firm – InterRisk jest rynkowym liderem w udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: kleszcze; interrisk; ; chorób; także; ubezpieczeń; ubezpieczyć; zawodowych; wskutek; rolnika; spółka; wyniku; osób; ; polskich;
 

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »