Artykuł o Tematyce EkologicznejRewolucja w branży OZE

Piąta edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej odbędzie się w dniach 22-24 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI

Energia odnawialna i jej źródła to ostatnimi czasy temat wyjątkowo bardzo na czasie, szczególnie odkąd ustawa o OZE została ostatecznie podpisana. Zainteresowanie tym tematem wzrasta, jednak statystyki wykazują jak do tej pory niestety niewielki wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce. Szansą i zarazem nadzieją na znaczną poprawę tych statystyk są prosumenci (osoby, które wytwarzają dobra na własny użytek). To właśnie oni odniosą najwięcej korzyści z zapisów ustawy o OZE, które wejdą w życie w 2016 roku. Do tej pory prosumentom zależało, tylko na tym, aby instalacje produkowały energię na potrzeby ich gospodarstwa domowego, natomiast teraz dodatkowo będą mogli nadwyżkę wyprodukowanej energii odsprzedać sieci energetycznej, po taryfach gwarantowanych (feed-in). To ma ogromne korzyści dla nas wszystkich, ale także dla naszego środowiska, które jest ciągle zanieczyszczane przez różnorodne czynniki .

Miejscem, gdzie będzie można zaczerpnąć najświeższych i najważniejszych informacji na temat OZE i efektywności energetycznej, bezpośrednio od specjalistów będą  5-te Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej  RENEXPO® Poland, które odbędą się w dniach
22. - 24 września br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Towarzyszące targom specjalistyczne konferencje i fora branżowe będą z pewnością interesującym i bogatym w informacje wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą tematyką OZE.

We współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki organizowana będzie już po raz 5-ty Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce. Konferencja ta cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku będzie miała na celu przedstawienie najnowszych innowacji technologicznych w tej branży zarówno Polsce jak i na świecie. Kolejnym rozlegle potraktowanym tematem będą pompy ciepła. Zostanie im poświecony organizowany przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, czwarty Kongres PORT PC. Dla osób zainteresowanych energetyką wodną polecamy 5-tą Konferencję - Energii Wodnej w Polsce pt. "Dziś i jutro energetyki wodnej w Polsce i w Europie", która odbędzie się przy współpracy Towarzystwa Elektrowni Wodnych (TEW) z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni wodnych (TRMEW), Instytutem Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego, PAN oraz REECO Poland. Nie mniej interesującym zagadnieniem będą biopaliwa, dla których przeznaczona będzie kolejna - już
4-ta Konferencja organizowana przez Krajowa Izbę Biopaliw. Natomiast podczas ,,II Konferencji Społeczne Aspekty OZE'' organizowanej wraz z Institute for Security, Energy and Climate Studies, będzie można uzyskać szczegółowych informacji dotyczących zmian w świetle ustawy o OZE, a w szczególności dotyczących prosumentów.
Dodatkowo nie może zabraknąć również nikogo kto w jakikolwiek sposób związany jest z branżą biogazową. Dla tych osób po raz czwarty odbędzie się Forum Biogazu.

Więcej informacji o konferencjach i forach branżowych dostępnych jest pod poniższym linkiem: http://www.renexpo-warsaw.com/konferencje.html

Jak co roku, wręczony zostanie również, Puchar RENERGY® AWARD. Ta prestiżowa nagroda przyznana zostanie w kategoriach: Wybitna Osobowość, dla osoby, która odgrywa ważną rolę w branży energii odnawialnej i efektywności energetycznej oraz Innowacyjna Technologia, dla firmy, która zaprezentuje najbardziej innowacyjną technologię podczas Targów RENEXPO® Poland 2015.

Warto zaznaczyć, że targi to nie tylko ekspozycja, ale także transfer wiedzy z zakresu energii odnawialnej czy przyszłości bezpieczeństwa energetycznego w Unii Europejskiej i w Polsce. Dlatego też, wysokiej klasy konferencje i fora branżowe organizowane podczas RENEXPO® Poland cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Odzwierciedleniem zainteresowania Targami jest udział takich firm jak miedzy innymi: Selfa GE S. A., Airon Investment S.A., CORAB Sp. z o.o., GALMET SP. Z O.O. SP.K, Remor S. A., Novavis S. A., Atlantic Polska sp. z o.o., Fronius International GmbH, IBC SOLAR s. r. o., Jinko Solar GmbH, Renusol GmbH, JA Solar GmbH.

Konieczne jest zwrócenie większej uwagi na źródła energii odnawialnej, oraz na wiele niekonwencjonalnych rozwiązań, które są korzystne nie tylko ze względu na ochronę środowiska naturalnego, ale również odniosą się do aspektów ekonomicznych i politycznych. Nie zapominajmy, że rozwój energetyki opartej na odnawialnych źródłach energii wspieranej działaniami służącymi poprawie efektywności energetycznej to nasza przyszłość i bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne kraju, w tym sensie wydarzenia takie jak RENEXPO® Poland nabierają dodatkowego znaczenia, stają się bowiem ważnym elementem przełomu energetycznego w Polsce, dla którego nadszedł najkorzystniejszy czas. "Szanowni Państwo spotkajmy się na
RENEXPO® Poland i bądźmy częścią rewolucji OZE w Polsce." - tymi słowami Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO® Poland zaprasza na targi.

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com


Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami w Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Belgrad/Serbia i Arad/Rumunia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu.


 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: energii; które; efektywności; będzie; poland; odnawialnej; informacji; będą; branży; konferencja; zostanie; renexpo®; można; która; energetycznej; targów; polsce.; odbę;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »