Relacja ze Spotkania informacyjno-szkoleniowego dla koordynatorów Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego

foto 13 10 2015 1W dniach 13-14 października 2015 r. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zorganizowało spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla pracowników Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego pełniących rolę wojewódzkich koordynatorów Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Celami spotkania było: przygotowanie pracowników Ośrodków Doradztwa Rolniczego do pełnienia funkcji koordynatorów SIR, współtworzenia Sieci oraz do wypełniania zadań związanych z realizacją działania „Współpraca”.

 

Wykładowcami i trenerami podczas spotkań byli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

Podczas szkolenia wykładowcy przybliżyli uczestnikom między innymi zagadnienia dotyczące Europejskiego Partnerstwa na Rzecz Innowacji oraz roli, zadań i struktury Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR),  jak również przedstawiono zagadnienia dotyczące finansowania innowacji w rolnictwie w ramach działania „Współpraca” ze środków PROW 2014-2020.

W ramach warsztatów szczególną uwagę poświęcono roli i zadaniom poszczególnych „elementów” Sieci oraz wymaganym kwalifikacjom i cechom brokerów innowacji, a także analizie korzyści wynikających z aktywnego udziału w pracach Sieci. Wypracowano także propozycje działań mających na celu skuteczne wypełnianie zadań SIR.

Na zakończenie szkolenia rozdano ankiety, na podstawie których uczestnicy mogli ocenić organizację i tematykę spotkania.

foto 13 10 2015 2   foto 13 10 2015 3

 

 


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

foto 13 10 2015 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: doradztwa; innowacji; rolniczego; rolnictwie; obszarach; wiejskich; zadań; spotkania; wojewódzkich; pracowników; zagadnienia; ośrodków; rolnictwa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »