Rekordowy import używanych ciągników

 

W 2018 roku na polski rynek trafiło 15041 używanych ciągników rolniczych – wynika z najnowszego raportu AgriTrac (Martin&Jacob). Tak dużego importu używanych ciągników nie było od 11 lat.

- Import używanych ciągników do Polski był w tym roku wyższy niż w latach ubiegłych o średnio 10 procent i otarł się o faktyczny rekord. Więcej używanych traktorów sprowadzono tylko w roku 2007 – mówi Tomasz Rybak, manager projektu AgriTrac.

Wbrew pozorom nie jest to zła informacja dla producentów i dealerów. - Od momentu wejścia Polski do UE, na nasz rynek trafiło ponad 177 tysięcy używanych ciągników. Każdy z nich potrzebuje części zamiennych i usług serwisowych. Ten rynek ma wymierną wartość. Tempo mechanizacji polskiego rolnictwa nie byłoby zaś tak duże bez rynku wtórnego – wyjaśnia Tomasz Rybak.

Najczęściej sprowadzane modele ciągników w 2018 roku to Belarus 820, Ursus C 335 i John Deere 6920. Ciekawostką jest spora popularność eksportowej wersji produkowanego w latach 80-tych Ursusa, która po latach sprowadzana jest do kraju swojego pochodzenia.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: używanych; ciągników; polski; ; import; latach; rekordowy; tomasz; ciągników; trafiło; rolnictwa; polskiego; mechanizacji; wartość.; części; wymierną; serwisowych.; usług; zam;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »