Publikacja pt. Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych na terenach wiejskich

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nową publikacją pt. „Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych na terenach wiejskich" opracowaną i wydaną przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w ramach projektu  dofinansowanego przez NFOŚiGW. Opracowanie przybliża kwestie związane z ochroną zasobów wodnych na terenach wiejskich, w tym rolę naturalnych metod retencjonowania wody, ochrony przeciwpowodziowej i ograniczenia suszy w rolnictwie.Zespół ekspertów praktyków, reprezentujących różne ośrodki naukowe i różne metody doświadczalne, promuje w książce innowacyjne rozwiązania w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej oraz ochrony wód powierzchniowych, przytaczając  praktyczne przykłady skutecznego ich zastosowania.

 
Publikację uzupełnia suplement Ministerstwa Środowiska stanowiący wprowadzenie do nowego Prawa wodnego, które zacznie niebawem obowiązywać.
 

Książka w wersji drukowanej jeszcze w czerwcu trafi do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, ale jest również dostępna w wersji elektronicznej na stronie www.fdpa.org.pl/woda.
 

Mamy nadzieję, że publikacja stanie się użytecznym kompendium wiedzy dla lokalnych samorządów, na których spoczywa faktyczny obowiązek i odpowiedzialność za rozwiązanie problemów związanych z gospodarką wodną i  wodno-ściekową.
 

Licząc na zainteresowanie i życzliwe przyjęcie, będziemy ciekawi Państwa opinii, które prosimy kierować na adres fdpa@fdpa.org.pl

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa

Monika Szymańska - Prezes Zarządu

 

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wodnych; terenach; publikacja; kształtowanie; wiejskich; ochrony; rozwoju; które; polskiego; Środowiska; gospodarki; zasobów; różne; wersji; państwa; zasobów; ochrona; odpowi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »