shiuz__750 x 100 px_1

Przymrozki

Komunikat

 

Notowane ostatniej nocy i prognozowane dla Wielkopolski na najbliższe dni spadki temperatur, lokalnie nawet do -8oC przy gruncie, stanowią poważne zagrożenie dla roślin uprawnych. Panująca od połowy marca ciepła aura znacząco przyśpieszyła wegetację, co w połączeniu z troską o zachowanie wilgoci w glebie wpłynęło na podjęcie przez rolników decyzji o wcześniejszym siewie roślin jarych. Jednak wiele upraw nadal znajduje się w stadium wczesnego rozwoju o wysokiej podatności na szkody wywołane przymrozkami wiosennymi. Zagrożone są także sady, w których rozpoczyna się kwitnienie wczesnych gatunków, czy odmian owoców.

Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej apeluje więc do rolników o jak najszybsze dokonanie lustracji pól, by podjąć trafną decyzję o pozostawieniu bądź przesianiu plantacji. Jest to szczególnie istotne na tych polach, na których zastosowano już ochronę herbicydową. W tych przypadkach dobór roślin następczych ograniczony jest fitotoksycznością zastosowanego preparatu.

1

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: roślin; przymrozki; których; rolników; rolniczej; pól; ; lustracji; dokonanie; najszybsze; apeluje; wielkopolskiej; trafną; owoców. zarząd; odmian; gatunków; ; wcz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »