Przetwórstwo i marketing produktów rolnych – PROW 2014-2020 (nabór dla rolników)

W dniach 5–6 września 2016 roku w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu przeprowadzono szkolenie poświęcone możliwości pozyskania przez rolników środków finansowych na realizację inwestycji w zakresie prowadzenia działalności przetwórczej.

Szkolenie zorganizowano w związku z ogłoszonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa naborem wniosków tematycznych (dla rolników) w dniach 29.09–28.10.2016 roku w ramach działania PROW 2014-2020 „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.

 

W pierwszym dniu szkolenia pracownicy Departamentu Oceny Projektów Inwestycyjnych ARiMR w Warszawie poinformowali uczestników o warunkach, kryteriach dostępu oraz zasadach sporządzania wniosku i biznes planu.
 

W kolejnym dniu zapoznano uczestników z możliwościami prowadzenia działalności przetwórczej w gospodarstwie oraz praktycznymi aspektami związanymi z jej uruchomieniem i prowadzeniem. Uczestnicy zapoznali się również w części praktycznej z obiektami CDR O/Radom jak zorganizować i wyposażyć małą masarnię, małą mleczarnię i linię do produkcji soków.
 

Przygotowanie i realizacja operacji wymaga wiele wysiłków i właściwego podejścia do planowanych inwestycji – pamiętajmy produkujemy żywność i musimy spełnić stosowne wymogi higieniczne i sanitarne oraz budowlane.
 

Pamiętajmy o tym, iż prowadzenie takiej działalności to możliwość pozyskania dodatkowych dochodów z prowadzonej produkcji rolniczej. Warto to przemyśleć i zastanowić się nad podjęciem takiej działalności. Część rolników już to zrobiło. Może to dobry pomysł – konsumenci coraz częściej poszukują dobrych i smacznych produktów.
 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rolników i doradców do naszego Centrum Praktycznego Szkolenia, którzy chcą skorzystać z naszych doświadczeń w zakresie uruchamiania i prowadzenia działalności przetwórczej w małych obiektach.
 

125ml milk

7e7e3c48924fe3924741442102dae16a
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: działalności; inwestycji; rolników; 2014-2020; prowadzenia; takiej; pozyskania; produkcji; przetwórstwo; uczestników; małą; zakresie; ; przetwórczej; produktów; rolny;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »