Przedłużenie zasiłku opiekuńczego dla rolników

Okres wypłaty zasiłków opiekuńczych dla rolników został wydłużony do 12 lipca br.

baner_przedłużenie zasiłku opiekuńczego

Zasiłki opiekuńcze będą wypłacane przez okres na jaki zostały zamknięte placówki zapewniające opiekę oraz w przypadku niemożności zapewnienia opieki przez żłobek, klub dziecięcy, przedszkole oraz inną placówkę lub nianię albo podmiot zatrudniający dziennych opiekunów, z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania tych placówek w związku z COVID-19, a także w przypadku podjęcia przez uprawnionych rodziców lub opiekunów decyzji o nie korzystaniu z usług placówek opiekuńczych i dalszym osobistym sprawowaniu opieki,  jednak nie dłużej niż do dnia 12 lipca 2020 r. 

Podstawa prawna

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania Covid-19, ogłoszone 26 czerwca 2020 r. w Dzienniku Ustaw (poz. 749).

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od 29 czerwca 2020 r.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: opiekuńczego; zasiłku; czerwca; przedłużenie; rolników; covid-19; ; opiekuńczych; placówek; przypadku; jednak; prawna rozporządzenie; podstawa; r. ; dłużej; dalszym; opieki; &nbs;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »