Prezydent RP u rolników

Prezydent Andrzej Duda i minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczyli dziś w posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych, które odbywało się w Parzniewie.

Posiedzenie KRIR(Fot. Igor Smirnow KPRP)

– Państwo musi sprawować opiekę nad polskimi rolnikami polegającą na tym, że jeśli zdarzy się jakaś klęska żywiołowa, to państwo na pewno zareaguje – powiedział prezydent Andrzej Duda

Prezydent podkreślił, że rolnictwo stanowi o bezpieczeństwie żywnościowym Polski. Było to szczególnie widoczne na początku pandemii koronawirusa.
Andrzej Duda zauważył również, że rolnictwo to taka dziedzina gospodarki, która jest szczególnie zależna od natury i podatna na straty wywołane klęskami żywiołowymi. Dlatego, jak podkreślał, państwo musi sprawować opiekę nad krajowym rolnictwem i rolnikami.
– Polityka państwa powinna być prowadzona tak, by była wszechstronna opieka ze strony państwa polegająca na tym, że jeśli zdarzy się jakaś klęska żywiołowa, to państwo na pewno zareaguje – podkreślał Andrzej Duda. Jak zaznaczył, na obszarach wiejskich zamieszkuje 40% Polaków.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Krajowa Rady Izb Rolniczych przyjęła stanowisko, w którym popiera kandydaturę pana Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich.

– Bardzo dziękuję moim koleżankom i kolegom z samorządu rolniczego za przyjęcie tego stanowiska. Przypomnę, że zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych i Prezydent Andrzej Duda podpisali porozumienie programowe, dotyczące rozwiązywania najważniejszych problemów polskiego rolnictwa. Polscy rolnicy w zdecydowanej większości akceptują działania inicjowane i wspierane przez prezydenta Andrzeja Dudę w czasie jego dotychczasowej kadencji – powiedział minister Ardanowski i poinformował, że w pierwszej turze wyborów na Andrzeja Dudę zagłosowało 71,4% polskich rolników.

Minister stwierdził, ze stanowisko samorządu rolniczego w Polsce o poparciu Andrzeja Dudy jest naturalną konsekwencją i odwzorowaniem opinii większości polskich rolników. Apelował do rolników o udział w drugiej turze wyborów.

–  Nikogo z nas nie może zabraknąć na głosowaniu – podkreślił dziś w Parzniewie minister Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Zdjęcia (6)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz wita Prezydenta RP Andrzeja Dudę (Fot. Igor Smirnow KPRP) Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Prezydent RP A. Duda w towarzystwie ministra J.K. Ardanowskiego Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Posiedzenie KRIR z udziałem Prezydenta RP (Fot. Igor Smirnow KPRP) Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Prezydent RP Andrzej Duda podczas posiedzenia KRIR (Fot. Igor Smirnow KPRP)
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: prezydent; andrzej; ; zdjęcie; państwo; andrzeja; pokaż; galerii.; minister; szczególnie; rolników; rolniczych; zdarzy; rolników.; polskich; rolnictwo; większości; państwa; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »