Prezydent Andrzej Duda o rozwoju obszarów wiejskich

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda

Halina Szymańska - Szefowa Kancelarii Prezydenta RP

Halina Szymańska - Szefowa Kancelarii Prezydenta RP

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski

Uczestnicy konferencji

Uczestnicy konferencji

9 stycznia 2020 r. prezydent RP Andrzej Duda odwiedził województwo podlaskie.
Kancelaria Prezydenta RP przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zorganizowała w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu konferencję pt. „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. Konferencja odbyła się w ramach prezydenckiej inicjatywy polegającej na cyklu spotkań, podczas których poszczególne ministerstwa prezentują swoją ofertę dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców. Spotkanie w Kolnie było czternastym, licząc od marca 2019 r., gdy projekt ten został zainaugurowany.

W konferencji wzięli udział prezydent Andrzej Duda, szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych.

„Polska powinna być rozwijana równomiernie, w sposób sprawiedliwy i umiejętny” – podkreślił w swoim wystąpieniu prezydent.  Wyjaśniał, że rozwój kraju powinien przebiegać w taki sposób, aby mogły korzystać z tego społeczności lokalne. Jak zaznaczył kwestia rozwoju obszarów wiejskich jest równoznaczna z perspektywą rozwoju dla mieszkańców. Wymienił m.in. dostęp do dóbr kultury, dobrej szkoły, komunikacji. „Wiele praw obywatelskich można łączyć z zasadą zrównoważonego rozwoju” – tłumaczył Andrzej Duda.

W trakcie debaty przedstawiono również działania wdrażane przez rząd, które służyć mają poprawie jakości życia na wsi. Minister Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że podpisał rozporządzenie o możliwości uruchomienia w gospodarstwach małych ubojni. "Jest to kolejna możliwość na zwiększenie dochodów gospodarstw" – dodał minister. Nowe przepisy wejdą w życie 18 lutego br.

Zdjęcia: Iwona Chrapowicz

 

 Źródło
 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm 3a slider 4980140eb9
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; andrzej; prezydent; wiejskich; prezydenta; minister; obszarów; krzysztof; rolnictwa; ; szefowa; mieszkańców.; obszarów; kancelarii; obywatelskich; kultury; ; dobrej; szk;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »