Prace nad wdrożeniem nowego prawa zdrowia roślin UE

Dyskusja dotycząca opracowania aktów wykonawczych do rozporządzenia 2031/2016 jest głównym tematem rozpoczynającego się w dniu 12 października spotkania szefów inspekcji fitosanitarnych państw Unii Europejskiej. Rozporządzenie wprowadza szereg istotnych zmian w dotychczasowych zasadach nadzoru nad zdrowiem roślin, dlatego też bardzo ważne jest jak najszybsze opracowanie projektów  oraz przeprowadzenie konsultacji ze środowiskami rolników i przedsiębiorców.

 

W tematyce obrad przewidziano także informacje o aktualnych zagrożeniach i wynikach kontroli fitosanitarnej, a także o zamierzeniach związanych z realizacją strategii podnoszenia świadomości na temat zdrowia roślin i działania w sytuacjach kryzysowych.

 

W spotkaniu, zorganizowanym przez Prezydencję estońską w Tallinie, uczestniczy główny inspektor Andrzej Chodkowski i dyrektor Centralnego Laboratorium Mirosława Konicka.

 

Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

20171012 102118,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: roślin; zdrowia; wdrożeniem; także; nowego; świadomości; podnoszenia; strategii; działania; spotkaniu; ; realizacją; kryzysowych.   w; sytuacjach; kontroli; zagrożeniach; aktualnych; inf;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »