Nowe Prawo Zdrowia Roślin – jednolite wzory paszportów roślin w Unii Europejskiej

paszporty roslin ue,k1uUwl caFOE2c Zxb2Im2JiTa2YW5B YKKTVlOv
Proponowane wzory...

Od połowy grudnia 2019 r. będzie obowiązywało nowe prawo Unii Europejskiej w zakresie zdrowia roślin (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom (Reg. 2016/2031)).

Nowe przepisy prawa odnoszące się m.in. do zasad wydawania paszportów roślin, zakładają ujednolicenie wzorów paszportów roślin, które będą obowiązywały w całej Unii Europejskiej. Obecnie w Komisji Europejskiej (KE) trwają prace nad przepisami wykonawczymi do ww. Rozporządzenia 2016/2031, które określają proponowane wzory paszportów. W ramach tych prac, w dniach od 29 września do 27 października 2017 r. przeprowadzane są ogólnoeuropejskie konsultacje społeczne, w ramach których zainteresowane podmioty (np. producenci, dystrybutorzy, stowarzyszenia, grupy producenckie i in.) mogą zgłaszać swoje uwagi do proponowanych przez Komisję rozwiązań i wzorów dokumentów.


Poniżej znajduje się link do strony internetowej KE, gdzie zainteresowane osoby mogą szczegółowo zapoznać się z projektem przepisów w zakresie paszportów roślin i przekazać swoje uwagi (zakładka - „Give your feedback”): http://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2017-4762532_en

 

Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

paszporty roslin ue,k1uUwl caFOE2c Zxb2Im2JiTa2YW5B YKKTVlOv
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: roślin; europejskiej; zdrowia; paszportów; roślin; ; zainteresowane; wzorów; które; zakresie; ramach; jednolite; paszportów; producenckie; zgłaszać; proponowanych; komisję; s;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »