Prace Sejmu nad projektem połączenia agencji rolnych

sejmSejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi na posiedzeniu w dniu 27 stycznia 2017 r. rozpatrzyła rządowy projekt ustawy o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (druk nr 1216). Projekt polega na ograniczeniu liczby funkcjonujących w Polsce agencji rolnych, tj. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych, do jednej agencji, tj. agencji płatniczej – ARiMR oraz utworzeniu jednostki odpowiedzialnej za zadania w zakresie programowania rozwoju polskiej wsi i gospodarowania nieruchomościami rolnymi, pozostającymi w zasobie Skarbu Państwa – Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Komisja przyjęła poprawki legislacyjne.
Na tym samym posiedzeniu Komisja rozpatrzyła projekt ustawy o przepisach wprowadzających ustawę o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (druk nr 1217).
Komisja przyjęła poprawki polegające m.in. na przesunięciu terminu wejścia w życie projektowanej ustawy z dnia 1 lipca na dzień 1 września 2017 r., a w konsekwencji również na dostosowaniu innych terminów określonych w projekcie.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

sejm
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: agencji; rolnictwa; ustawy; projekt; wsparcia; rolnych; ; projektem; krajowym; rozpatrzyła; ; ośrodku; połączenia; rolnych; przyjęła; komisja; poprawki; posiedzeniu; rozwoju; wejścia; ży;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »