shiuz__750 x 100 px_1

Potwierdzanie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej przez izby rolnicze

grunty17 października 2019 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek przyjęty podczas I Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji w dniu 27 września 2019 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego w sprawie zmiany przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego w ten sposób, aby wykazanie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej na nabywanej nieruchomości potwierdzała rolnikom wojewódzka izba rolnicza.

Potwierdzanie przez wojewódzkie izby rolnicze rękojmi należytego prowadzenia działalności rolniczej, lub osobie fizycznej zamierzającej utworzyć gospodarstwo rodzinne, która daje rękojmię należytego prowadzenia działalności rolniczej, zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych było rozwiązaniem słusznym. To właśnie izby rolnicze, a w zasadzie jej delegaci w terenie, mają najlepszą wiedzę na temat osób prowadzących działalność w okolicy.

Zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych decyzje, które były wydawane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa co do nabycia nieruchomości rolnej na podstawie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej potwierdzonej przez wojewódzką izbę rolniczą są słuszne i powinno się zmienić w tym kierunku ustawę.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

grunty
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: prowadzenia; działalności; rękojmi; rolniczej; krajowej; rolnicze; rolniczych; potwierdzanie; należytego; nieruchomości; rolnictwa; rolniczej; ; delegaci; wydawane; zasadzie; rolnicze; ; terenie; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »