Polska smakuje najlepiej na świecie

Piknik

Piknik

Minister J.K. Ardanowski otwiera Piknik PDŻ

Minister J.K. Ardanowski otwiera Piknik PDŻ

Minister Ardanowski podczas parady ciągników

Minister Ardanowski podczas parady ciągników

Dekoracja zwycięskiego konia

Dekoracja zwycięskiego konia

Koła Gospodyń Wiejskich z województwa mazowieckiego

Koła Gospodyń Wiejskich z województwa mazowieckiego

Minister Ardanowski wręcza główną nagrodę w mazowieckim konkursie Kół Gospodyń Wiejskich

Minister Ardanowski wręcza główną nagrodę w mazowieckim konkursie Kół Gospodyń Wiejskich

polskie jabłka

polskie jabłka

polskie produkty

polskie produkty

polskie sery pleśniowe

polskie sery pleśniowe

prezentacja polskich produktów

prezentacja polskich produktów

Zwycięski koń Palazzo pod dżokejem Vasuyutovem

Zwycięski koń Palazzo pod dżokejem Vasuyutovem

Imponującym pokazem możliwości polskiego rolnictwa i producentów żywności okazał się piknik „Poznaj Dobrą Żywność”, który 11 maja został zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

Piknik, którego hasłem przewodnim było „Polska smakuje” przyciągnął tysiące mieszkańców Warszawy i gości z całego kraju. Każdy mógł tu spróbować przepysznych i zdrowych produktów spożywczych jakie wytwarzają polscy producenci nabiału, wędlin, pieczywa, przetworów z warzyw i owoców, a nawet naturalnych kosmetyków i przedmiotów codziennego użytku. Podczas pikniku swoje wyroby zaprezentowało ponad 100 wystawców. Po hamburgery z polskiej wołowiny, potrawy z mięsa polskich ras trzody chlewnej, soki i konfitury z polskich warzyw i owoców, chleb z lokalnych, często rodzinnych piekarni ustawiały się długie kolejki, w których cierpliwie czekano na możliwość poznania niepowtarzalnych walorów smakowych prezentowanych wyrobów.

- Chcę, aby wszyscy, którzy dostrzegają związek między swoim zdrowiem, a tym, co jedzą mieli możliwość posmakowania najlepszej polskiej żywności – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski otwierając piknik.

- Żywność, która pochodzi od znanego rolnika, wiąże się ze smakami rodzinnej kuchni. Żywność, która jest w jak najmniejszym stopniu przetworzona i ekologiczna – po prostu najlepsza, jaka może być.

Na służewieckim torze przygotowano także wiele innych atrakcji: było mini zoo zwierząt gospodarskich, plac zabaw, zjeżdżalnia i konkursy dla dzieci, wystawa zabytkowych maszyn i narzędzi rolniczych. Gorąco oklaskiwaną paradę ciągników rolniczych poprowadził  minister Ardanowski na ciągniku Ursus C 355. Wszystkich łaknących wypoczynku na wsi kusiły bogatą, wakacyjną ofertą gospodarstwa agroturystyczne.

Podczas pikniku rozstrzygnięty został drugi, mazowiecki etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dla Kół Gospodyń Wiejskich. Reprezentacje KGW musiały przygotować regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i lokalne produkty. Zwyciężyły gospodynie z koła w Łuzkach, które zaserwowały jury dziki bigos z czerwoną porzeczką podawany w chlebie

Specjalnym wydarzeniem była gonitwa koni arabskich o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zorganizowana w ramach obchodów 80-lecia powstania Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Wygrał ją ogier Palazzo ze stadniny koni w Janowie Podlaskim.

Piknik Poznaj Dobra Żywność okazał się wspaniałym świętem polskiej żywności.

 

 Źródło
 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm 1 Piknik 12f1476938
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; ardanowski; gospodyń; polskich; polskiej; rozwoju; okazał; żywności; wyścigów; minister; konnych; wsparcia; palazzo; ośrodek; krajowy; możliwość; pikniku; kół; polsk;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »