Polska przewodniczy CCAMLR

Po raz pierwszy w historii funkcjonowania regionalnych organizacji rybackich (RFMOs) Polska objęła przewodnictwo w organizacji Komisji do Spraw Ochrony Żywych Zasobów Morskich na wodach okalających Antarktydę (Commission for Conservation of Antarctic Marine Living Resources - CCAMLR), które będzie sprawowała w latach 2013-2014. Przewodniczącym organizacji został Leszek Dybiec z Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Należy podkreślić, że wybór ten został zaakceptowany jednomyślnie przez szefów poszczególnych delegacji.

31. sesja plenarna międzynarodowej CCAMLR, podczas której dokonano wyboru, odbyła się w dniach 22.10 - 01.11 br. w Hobart, w Australii.

CCAMLR jest największą organizacją zarządzającą rybołówstwem na świecie. Należy do niej 25 państw z całego świata, a następnych 10 krajów z nią współpracuje. Główne zadania Komisji to zarządzanie rybołówstwem w sposób zrównoważony i odpowiedzialny oraz ochrona środowiska morskiego.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: organizacji; polska; komisji; został; rolnictwa; należy; rozwoju; odbyła; wyboru; ; dniach; ; największą; któ

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »