Polska Wielki Projekt

W piątek 07. czerwca br. z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego rozpoczął się kongres Polska Wielki Projekt. Spotkanie naukowców, prawników, przedstawicieli ministerstw i urzędów centralnych zainaugurował panel dyskusyjny na temat rolnictwa z udziałem między innymi wiceministra w resorcie rolnictwa Rafała Romanowskiego i Niny Dobrzyńskiej dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki podkreślał konieczność bacznego przyglądania się zmianom jakie zachodzą w gospodarce. – Kilkadziesiąt lat temu najważniejsze były grunty i budynki, teraz też są ważne, ale wszystko przesuwa się w kierunku mniej uchwytnych sieci, platform, usług niematerialnych.

O konieczności i przykładach wprowadzenia innowacji w rolnictwie mówiła dyrektor Dobrzyńska. Minister Romanowski podkreślał konieczność zwiększania wydajności w produkcji rolnej, hydrobezpieczeństwie kraju i podnoszeniu jakości gleby.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podczas kongresu Polska Wielki Projekt reprezentowała zastępca Dyrektora Generalnego KOWR Anna Gut.

Kongres organizowany jest od 2011 r. Tegoroczne dyskusje koncentrują się w obszarze gospodarki, kultury i społeczeństwa. Spotkania odbywają się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

img 4611 miniatura
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; polska; rolnictwa; wielki; projekt; ośrodek; wsparcia; podkreślał; konieczność; dyrektor; udziałem; przykładach; platform; ; jakości; podnoszeniu; hydrobezpieczeństwie; ro;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »