Polska, Litwa, Ukraina – IX sesja Zgromadzenia Parlamentarnego

Minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas posiedzenia Komisji ds. Rozwoju Handlu i Gospodarki

 

 
 

Minister Jan Krzysztof Ardanowski przebywa w Wilnie, gdzie uczestniczy w IX sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmu Republiki Litewskiej oraz Rady Najwyższej Ukrainy.

Minister brał dziś udział w posiedzeniu Komisji ds. Rozwoju Handlu i Gospodarki, Współpracy Regionalnej i Lokalnej. Tematem rozmów były: współpraca energetyczna, regionalne połączenia energetyczne, zagrożenia hybrydowe.

Polska delegacja na czele z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim zainaugurowała wizytę w Wilnie złożeniem wieńca przy Mauzoleum Matki i Serca Syna na cmentarzu na Rossie.

Parlamentarzyści z Polski, Litwy i Ukrainy obradują w komisjach: ds. Integracji Europejskiej i Euroatlantyckiej Ukrainy, ds. Rozwoju Handlu i Gospodarki, Współpracy Regionalnej i Lokalnej,  ds. Współpracy Społecznej i Kulturalnej. Rozmawiano m.in. nt. hybrydowego zagrożenia, walki z propagandą, współpracy wojskowej, współpracy w dziedzinie energii, ws. uczczenia wspólnych ważnych rocznic – 5. rocznicy wydarzeń na Majdanie.

Trójstronne Zgromadzenie Parlamentarne zostało powołane 13 maja 2005 r. Jest konsultacyjnym organem międzyparlamentarnym, którego celem jest opracowywanie zagadnień i projektów, stanowiących przedmiot trójstronnego zainteresowania.

W skład Zgromadzenia wchodzi po 10 parlamentarzystów z Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (reprezentujących wszystkie kluby), Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy. Przewodniczącym narodowej delegacji każdego kraju jest przewodniczący jego parlamentu, a jego zastępcą przewodniczący komisji spraw zagranicznych danego parlamentu. Polska Delegacja składa się z 7 posłów i 3 senatorów. Na jej czele stoi marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Sesje plenarne Zgromadzenia odbywają się raz w roku, w każdym kraju po kolei. W 2017 roku Zgromadzenie obradowało w polskim Senacie. Prezydium Zgromadzenia zbiera się dwa razy w roku. W ramach Zgromadzenia pracują trzy komisje: ds. Integracji Europejskiej i Euroatlantyckiej Ukrainy, ds. Rozwoju Handlu i Gospodarki, Współpracy Regionalnej i Lokalnej,  ds. Współpracy Społecznej i Kulturalnej.

IX sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Polski, Litwy i Ukrainy
Przedstawiciele polskiej delegacji
Rozmowy w ramach IX sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Polski, Litwy i Ukrainy
 
 Źródło
 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

2560x1080
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: współpracy; zgromadzenia; senatu; rozwoju; gospodarki; ; parlamentarnego; regionalnej; handlu; litwa; ; integracji; europejskiej; euroatlantyckiej; delegacja; ukrainy; ; społecznej; komisji; pol;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »