Podpisanie listu intencyjnego

Dziś w Krakowie miało miejsce podpisanie listu intencyjnego na rzecz przywrócenia wyścigów konnych w Krakowie.

Porozumienie w spr. wyścigów konnych

– Obserwujemy coraz większe zainteresowanie społeczne sprawami związanymi z hodowlą koni. Widać to chociażby na przykładzie Cavaliady. Dotyczy to także Krakowa. Chcemy to sprofesjonalizować, stąd podpisany dziś list intencyjny. Rolą miasta będzie udostępnienie terenu i promocja wydarzenia, natomiast koszty związane z jego organizacją poniosą Polski Klub Wyścigów Konnych oraz Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o  – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa powiedział, że w jakim kierunku rozwinie się ten projekt jest sprawą otwartą ale intencja jest to, aby Polska szła w kierunku, który sprawdził się w innych krajach, jak np. w Anglii, w Niemczech czy we Francji.

– Rozwój hodowli koni, w tym wyścigów konnych to rozwój gospodarczy w wielu aspektach – stwierdził minister.

Pod listem intencyjnym podpis złożyli: minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, prezes Polskiego Klub Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk i prezes Małopolskiej Hodowli Roślin Sp. z o.o. Piotr Serafin.

Coroczne rozgrywanie wyścigów konnych będzie doskonałą okazją do promocji wyścigów konnych w Krakowie i propagowania polskiej hodowli koni.

 

Zdjęcia (1)

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wyścigów; konnych; rolnictwa; podpisanie; rozwoju; hodowli; intencyjnego; prezes; rozwój; roślin; minister; ; krzysztof; krakowie; będzie; intencyjnym; krajach; ; który; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »