shiuz__750 x 100 px_1

Płatności bezpośrednie za 2016 rok są realizowane i zostaną zakończone w ustawowym terminie

logo ARiMR male 01

Do dnia 8 maja 2017 r. decyzje w sprawie przyznania płatności bezpośrednich zostały wydane dla 1,307 mln rolników, co stanowi 96,8% składających wnioski.


Do dnia 11 maja 2017 r. Agencja wypłaci rolnikom w ramach płatności bezpośrednich kwotę w wysokości ok. 13,51 mld zł, co stanowi ok. 91,1% koperty finansowej.


Tempo wypłat płatności bezpośrednich za rok 2016 jest znacząco wyższe od tempa płatności za rok 2015, dla okresu do 8 maja wypłacono o 2,25 mld zł więcej.


Pozostałe płatności są realizowane i zgodnie z obowiązującym prawem środki zostaną wypłacone do końca czerwca 2017 roku.


Pojawiające się co jakiś czas w przestrzeni medialnej informacje o rzekomych kłopotach Agencji z wypłatą środków należnych rolnikom są wynikiem walki konkurencyjnej wykonawców systemów IT dla ARiMR. Agencja nie zamierza brać udziału w tego typu rozgrywkach, gdyż nie służą one dobru polskich rolników.


ARiMR, mimo prób wywierania nacisku, rozwija własne zasoby teleinformatyczne, które w przyszłości pozwolą uniezależnić się od zewnętrznych wykonawców.

 

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

logo ARiMR male 01
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: płatności; bezpośrednich; zostaną; realizowane; rolnikom; stanowi; agencja; terminie; zakończone; ustawowym; bezpośrednie; udziału; zamierza; polskich; prób; rolników. arimr; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »