Piknik Zbożowy w Poznaniu

Na terenie gościnnego Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu odbył się Piknik Zbożowy organizowany przez Wielkopolską Izbę Rolniczą w ramach Drzwi otwartych Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu. Celem imprezy była promocja spożycia ziarna zbóż i jego przetworów i została sfinansowana z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

1

Uczestnicy Pikniku skosztowali pierogów z mięsem oraz pierogów ze szpinakiem, pyszne makarony z sosami serowym lub mięsnym oraz kasz z mięsem oraz dodatkami warzywnymi. Ogromnym powodzeniem cieszył się konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń, które zaprezentowały naleśniki oraz pierogi w tak wielu odmianach, że aż trudno zliczyć, a także całą gamę produktów zbożowych od chleba razowego ze smalcem, przez rogaliki, krokiety, gofry, itp. Każdy znalazł coś dla siebie.

2

Na zakończenie konkursu uczestnicy otrzymali cenne nagrody, które z pewnością wykorzystają w swojej działalności kulinarnej.

W ramach działań promujących organizatorzy zorganizowali dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Przyrodniczych warsztaty dla dzieci „Od ziarenka do bochenka”, podczas których dzieci miały okazję poznać, jak to się dzieje, że z małego ziarenka zboża powstaje chleb lub inne wyroby.

34

Przedstawiciel szkoły opowiedział dzieciom o sianiu zbóż, pracach agrotechnicznych. Dzieci miały okazję zobaczyć jak funkcjonuje warsztat, a na koniec tej części miały możliwość uczestniczenia w przejażdżce ciągnikiem po placu manewrowym. Wiele radości sprawiło dzieciom uczestniczenie w warsztatach z lepienia pierogów, robienia ciastek i naleśników na zakończenie których otrzymały słodkie upominki. Wszystkim uczestnikom Pikniku czas umilał Zespół Pieśni i Tańca "WIWATY".

Barbara Idczak

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: piknik; poznaniu; miały; dzieci; zbożowy; ziarna; dzieciom; okazję; których; ziarenka; które; mięsem; pierogów; pikniku; przetworów; zbóż; zakończenie; przyrod;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »