Paczka dla Powstańca Warszawskiego

– Możemy robić coś naprawdę wartościowego i pięknego – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej zorganizowanej w związku z akcją „Paczka dla Powstańca - wdzięczni Bohaterom Sierpnia'44”.
Min. J.K. Ardanowski wręczający paczkę p. Jadwidze Przybylskiej-Wolf

 

Koordynatorem ogłoszonego dziś przedsięwzięcia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wspólnie z Krajową Spółką Cukrową. W akcji biorą udział także Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojska Obrony Terytorialnej oraz Związek Powstańców Warszawskich.

– Wszyscy jesteśmy pełni podziwu dla Powstańców Warszawskich, tych którzy narażając własne życie zachowali, nie tylko dla siebie, ale dla nas wszystkich godność. Będzie to przez dziesiątki lat, a myślę, że dopóki Polska będzie trwała, zawsze dla nas zobowiązaniem. Przykład Powstańców jest dla nas nakazem, by zachowywać się tak jak trzeba, by dbać o Polskę, by o nią walczyć, a nie tylko mówić ładne słowa, składać deklaracje, ale wtedy, kiedy okoliczności tego wymagają, ryzykować wszystkim tym czym dysponujemy – stwierdził minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że bardzo ważne jest, aby oprócz okazywania należnego szacunku do Powstańców była do nich kierowana bardzo konkretna pomoc.

– Przekazywane dzisiaj paczki to waśnie taka bardzo praktyczna forma wsparcia. Musimy pamiętać, że ludzie ci mają różne potrzeby, dlatego ważne jest abyśmy nie tylko wizerunkowo podkreślali zasługi powstańców i wszystkich którzy walczyli o Polskę i dawali nam przykład, jak trzeba kochać swoją ojczyznę – mówił minister i dodał, że polscy rolnicy, polscy producenci żywności chcą wspierać Powstańców.

– Jestem bezpośrednio po spotkaniu z przedstawicielami rolników, którzy prosili, aby przekazać na ręce obecnej tu pani Jadwigi zapewnienie, że sektor rolny, świat rolniczy chce, tak jak potrafi, pomagać Powstańcom – podkreślił minister zwracając się do pani Jadwigi Przybylskiej-Wolf , uczestniczki Powstania Warszawskiego.

– To moralne zobowiązanie, które jest imperatywem naszego działania, buduje wspólnotę wolnych Polaków – dodał minister.

Takie same paczki z polskimi produktami żywnościowymi, jak przekazana dziś przez ministra Ardanowskiego paczka Pani Jadwidze, będą dostarczone do wszystkich Powstańców Warszawskich niezależnie od tego, gdzie obecnie mieszkają.

W dzisiejszej konferencji uczestniczyli również: generał dywizji, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej Wiesław Kukuła, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, zastępca dyrektora generalnego KOWR Marcin Wroński oraz członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Marek Dereziński.

W ramach akcji do Powstańców trafi 915 paczek z artykułami spożywczymi. Każda z nich zawiera wyroby ze znakiem PRODUKT POLSKI, czyli wytworzone w kraju, z użyciem rodzimych surowców. Artykuły – łącznie ok. 18 800 szt. – zostały przekazane nieodpłatnie przez krajowych producentów żywności.

Zdjęcia (12)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. min. J.K. Ardanowskie z panią Jadwigą Przybylską-Wolf Pokaż zdjęcie 2 z galerii. min. J.K. Ardanowskie rozmawia z panią Jadwigą Przybylską-Wolf Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Pani Jadwiga Przybylska-Wolf, uczestniczka Powstania Warszawskiego Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Min. J.K. Ardanowski podczas konferencji prasowej

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; powstańców; rolnictwa; galerii.; zdjęcie; pokaż; paczka; wszystkich; którzy; bardzo; powstańca; minister; będzie; paczki; terytorialnej; jadwigi; kombatantów; obrony;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »